EYT Son Dakika Gelişmesi: Teklif Bugün TBMM' de Olacak!

EYT Son Dakika Gelişmesinde, yeni teklifin bugün TBMM' ye sunulacağı gündeme yansıdı. İşte yeni EYT teklifi ve detayları...

EYT Son Dakika Gelişmesi: Teklif Bugün TBMM' de Olacak!

Emeklilikte yaşa takılanlar süreci için bugün yeni bir teklif daha TBMM' ye sunuluyor. Uzunca sürelerdir sosyal medya plaformlarında bir araya gelerek seslerini duyurmaya çalışan emeklilikte yaşa takılanlar, gözlerini bugün TBMM' ye sunulacak teklife çevirmiş durumdalar. Hükümetin açıklamalarından sonra önemli açıklamalar gerçekleştiren EYT mağdurları ve EYT derneği, sayılarının 150-200 bin civarı olduğunu vurgulamışlardı. Sanılanın aksine devlet için yük teşkil etmediklerini, 700 bin kişilik bir eyt listesinin bulunmadığını aktarmışlardı. Yapılanbu ve benzer düzeyde çoksayıdaki açıklamanın ardından sosyal medya platformlarında seslerini duyurmaya çalışmış, zaman zaman vekiller tarafından gündeme alınmasıyla da gözlerini TBMM sunulan kanun tekliflerine çevirmişlerdi.

DOĞRUDAN GENEL KURULA

CHP vekilleri tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımla birlikte, EYT süreciyle alakalı tekliflerinin doğrudan genel kurula taşınaağı ve burada görüşüleceği ifadeleri aktarıldı. Daha önce sunulan kanun teklifinin görüşülmemesiyle 45 günlük süreç doldu ve EYT konusu doğrudan genel kurula girmiş oldu. Konuya ilişkin Ümit Dikbayır tarafından yapılan açıklamada " EYT’ li ler ile ilgili Kanun teklifimizin doğrudan gündeme alınması için Muğla Mv.miz Sn.Metin ERGUN Beyin dikekçesine cevap geldi ve yarın TBMM Genel Kurulunda doğrudan gündeme alınması görüşülecek.Sonuç alabilmek için elimizden geleni yapacağız. Kamuoyuna Saygı ile duyururuz. " ifadeleri kullanıldı. EYT sürecinin bugün tam anlamıyla netleşeceği ve yeterli oyu bulabilirse Cumhurbaşkanı Erdoğan' a gideceği ihtimalleri üzerinde duruluyor.

YORUM EKLE