Ev Yapımı ve Onarımı Devlet Desteği! 20-40 Bin Tl Karşılıksız Yardım!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile ev yapımı bakımı onarımı için 20.000 TL ile 40.000 TL arasında devlet desteği veriyor. Destekler karşılıksız yardım şeklinde gerçekleştiriliyor. Kimler ev yapım bakım onarım yardıma desteği alabilir.

Ev Yapımı ve Onarımı Devlet Desteği! 20-40 Bin Tl Karşılıksız Yardım!

Devlet yapım bakım onarım tadilat durumlarında, vatandaşlara önemli destekler sağlıyor. Özellikle eski yapılarda, deprem riskinin bulunduğu, malikin bakım ve onarımının yapmakta Maddi gücü bulunmayan vatandaşlar için bazı yardım paketini açıklıyor.  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev tadilatı ev yenilemesi desteği için 20.000 TL ile 40.000 TL arasında devlet desteği ödemesi gerçekleştirilecek. Bu ödemeler için başvuru nasıl yapılacak. Kimler bu destekten faydalanabilir, sorularının cevabını İşin olsa okuyucularına aktarmak istiyoruz.

EV ONARIM VE YAPIM DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı son açıklamalara göre barınma yardımları kapsamında ev yapımı için hane başına azami olarak 40.000 TL olarak güncelledik dedi. Onarımda ise daha önce 15.000 TL olarak belirlenen tutarın yeni rakam 20.000 TL'ye çıkarıldığını müjdesini verdi . Afet olaylarından sonra ev eşyası yardımlarına yönelik 3000 TL olan desteğin 2000 TL arttırdığını ve 5.000 TL olarak ödemeye devam edeceğinin müjdesini verdi. Başvuru yapacak kişilerin prefabrik ev yapımı, betonarme ev yapımı ve ev yenilemesi şeklinde üç farklı destek için başvuru yapabilirler. Bunun için dar gelirli aileler öncelik ağlanacak ve başvuru için Aile Sosyal Hizmetler İl müdürlüklerinden belirlenen hanelere yardımlar yapılacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı inceleme görevlileri kimlerin bu yardımdan faydalanabileceği konusunda çalışmaları sahada yürütüyor.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 18:18
YORUM EKLE