Ev Almak İsteyenler Dikkat! 25 Bin TL Destek Verilecek-Merak Edilen Soruların Yanıtları

Ev almak isteyen milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ev alma desteğiyle alakalı merak edilen tüm soruların yanıtlarına haberimizde yer veriyoruz...

Ev Almak İsteyenler Dikkat! 25 Bin TL Destek Verilecek-Merak Edilen Soruların Yanıtları

Dün yaptığımız haberde aktardığımız,ev almak isteyen vatandaşların yararlanabileceği ev alma desteğiyle alakalı merak edilen sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Ev alma desteği, ilk defa ev alacak vatandaşlara yönelik olarak uygulanıyor ve toplamda destek miktarı 25 bin TL' ye kadar ulaşabiliyor. Bu destek miktarından faydalanmak isteyen vatandaşlar da çok sayıda konuyla alakalı soru yöneltiyorlar. Desteğin kullanımıyla alakalı tüm bu soru işaretlerine haberimizde değinerek, cevaplandırmaya çalışacağız.

Devlet tarafından verilen bu destek, kriterleri de barındırıyor. Kriterleri taşıyan kişiler, destekten yararlanma imkanına sahip oluyorlar. İlk defa ev alacak vatandaşlar, konut hesabı açıp burada birikim yaparak destekten yararlanabiliyorlar. Konuyla alakalı Resmi Gazete' de yapılan duyuruyla 20 bin lira olan destek tutarı 25 bin TL olarak düzenlendi ve kamuoyuna bilgilendirme gerçekleştirildi.

25 BİN TL DESTEK SUNAN KONUT HESABININ DETAYLARI

Konut hesabı açan kişiler burada yaptıkları birikimlerin değerlendirilmesi için faiz işletimi de uygulatabiliyorlar. Bankalarla bu konuyla alakalı irtibat kurulup, işlemler başlatılabiliyor. Her katılımcının yalnızca bir konut hesabı bulunuyor, farklı hesaplar açılması durumunda (farklı bankalarda) hesaplar birleştirilemiyor. Bu hesaplar minimum 3 yıl vadeli olarak Türk Lirası cinsinden oluşturuluyor.

Konut hesabından yararlanılabilecek çok sayıda banka bulunmaktadır. Ziraat, Vakıfbank, Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, Finansbank, Halk Bankası gibi neredeyse tüm bankaların konut hesapları açma imkanı bulunmaktadır.

25 bin TL destek imkanı sunan konut hesabıyla alakalı daha fazla bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda yorumlar kısmından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat koç
Murat koç - 4 yıl Önce

Nasil faydalana birlir iz bundan devletmi vercek bizmi biriktircez anlamadım??

Dila Yaşarer
Dila Yaşarer - 4 yıl Önce

Merhabalar.oncelikle İşin olsa programını bizlere sunduğunuz için çok teşekkür ederim.konut kredisi ile ilgili bir sorum olacaktı.bankaya gidipte hesap açıyoruz.peki ya sonrası? her ay düzenli olarak para yatırıyoruz sanırım. Ne miktarda ve ne kadar?

Emine lulecioglu
Emine lulecioglu - 4 yıl Önce

Konut hesabı açtıktan sonra neler yapılması gerekiyor acaba tam detaylı bilgi alabilir miyim