Emeklilere 237 TL Zam Yapıldı! SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı Zam Oranları Nedir?

En düşük emekli maaşına zam yapılarak maaşın 237 TL artırıldığı duyuruldu. Peki SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığına yapılan zam oranları nedir?

Emeklilere 237 TL Zam Yapıldı! SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı Zam Oranları Nedir?

Türkiye 11 Mart tarihinden beri corona salgını ile baş etmeye çalışmakta olup bakanlıklar ve kurumlar harekete geçti. Buna göre tedbirler artarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan duyuruda emeklilerin korunacağı belirtilirken ekonomik paket duyuruldu. İlgili pakette emekli maaşlarının da artacağı dikkat çekti. Buna göre en düşük emeklinin maaşı 1500 TL seviyesine gitirilecek ve 237 TL'lik zam yapılmış olunacak. Peki hangi emekliye ne kadar zam yapılacak. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı Zam oranları ne kadar olacak?

SSK ZAM ORANI

Ekonomik paketten önce SSK'li emeklinin maaşı 1263 TL olarak bilinmekteydi. Yayımlanan ekonomik paket incelendiğinde emekliye 237 TL'lik zam yapılacağı belirtildi. Emekli maaşı 1263 TL'den 1500 TL'ye yükseltilirken yüzde 20'lik ciddi bir zam yapılmış olunacak ve SSK'lı emekliler korunmuş olunacak.

BAĞ-KUR ZAM ORANI

Ekonomik paketten önce Bağ-Kur emeklilerin maaşının 1418 TL olduğu görülmektedir. Yayımlanmış olan ekonomik paket doğrultusunda Bağ-Kurlu emeklilere 82 TL'lik zam yapılacak ve maaşları 1500 TL'ye çıkarılacak. Yani emeklilere yüzde 5 - 6 oranında bir zam yapılmış olunacak

EMEKLİ SANDIĞI ZAM ORANI

Memur emeklileri olarak bilinmekte olan emekli sandığının maaşı hali hazırda 1500 TL'den yüksek olduğu için her hangi bir zam yapılmamıştır. Ancak Temmuz ayında yapılması beklenmekte olan zamda emekli sandığına verilecek zam oranının SSK ile Bağ-Kurdan çok daha fazla olması ön görülmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nursel akkaya
Nursel akkaya - 3 yıl Önce

Bakur emelilerin maası 1500 olacak diyorlar sonrada 87 tl zam yapılacak diyorlar zaten ben annebaba dul yetim aylıgı alıyorum binyetmiş tl neden yalan haber yapıyorlar lutfen artık yalan haber yapmayın Allah rızası için bu ne ya bizimle oyunmu oynuyorsunuz yeter yani

Mahmut Renksiz
Mahmut Renksiz - 3 yıl Önce

Bugün itibariyle böyle bir artış yansımış değil maaşlara, en azından edevlette girilen verilere göre mart ayı maaşından farklı bir rakam yani 1500 tl olduğuna dair bir ibare bulunmuyor.

Ekrem
Ekrem - 3 yıl Önce

E devlette görülen maaş aynı 1320tl henüz bır zam görünmüyor