Ekrem İmamoğlundan Flaş Açıklamalar: "Daha önce bu çantalarla gidenleri hatırlıyor musunuz?"

İstanbul seçimlerinin yenilenmesine yönelik AK Parti' nin itiraz başvurusuna tepki gösteren ve valizlerle evrakların götürülmesine yanıt veren İmamoğlu, çok önemli ifadeler kullandı. Açıklamasındaki flaş ifadelere ve detaylarına haberimizde yer veriyoruz...

Ekrem İmamoğlundan Flaş Açıklamalar: "Daha önce bu çantalarla gidenleri hatırlıyor musunuz?"

AK Parti tarafından bugün yapılan bir açıklamada, seçim sonuçlarına itiraz edildiği ifadelerine yer verilmişti. Valizler içerisinde götürülen itiraz belgeleri dikkat çekmiş ve yaptığımız haberde bu detayları sizlere ulaştırmış, AK Parti' nin itiraz başvurusuna yönelik bilgilendirmeleri sağlamıştık. Gündeme yansıyan yeni açıklamalarda, CHP adayı Ekrem İmamoğlu tarafından önemli ifadelere yer verildi. Gayri resmi sonuçlara göre Belediye Başkanlığı sıfatını alan Ekrem İmamoğlu,  seçimi kazandıklarını ifade etti. Yaptığı açıklamasında AK Parti' nin itiraz başvurusuna, valizler içerisinde götürülenbelgelere yönelik de flaş ifadeler kullandı. İmamoğlu " Ben bugün ekranda çantaları görünce zannettim ki, makam sahibi olan insanlar pılını pırtısını topladı bir yere gidiyorlar. Meğerse o çantalarıyla itirazları götürüyorlarmış. Bu çantalarla beraber daha önce adliyeye gidenleri hatırlıyorsunuz. Vatanseverlerimizin canına mal olan o kumpası hatırlıyorsunuz değil mi? İşte aynı kafa. O çantayı taşıyan kişiler aynı kafa. Ama bu millet bu kumpasa gelmedi gelmeyecek. Ben ne dedim ilk akşam. Ben kimsenin hakkını yemedim ama 16 milyon insanın da hakkını yedirmeyeceğim. " şeklinde konuşan İmamoğlu, YSK' yı göreve çağırdı.

DÜNYA' NIN EN GÜVENLİ SEÇİM SİSTEMİ

Mevcut seçim sistemine yönelik AK Parti tarafından sıklıkla vurgulanan, Dünya' nın en güvenli seçim sistemi yönündeki ifadelerin nereye gittiğini soran CHP adayı Ekrem İmamoğlu YSK' yı göreve çağırdı. Seçim sisteminin güvenli olduğunu, tartışmalara ve zaafiyete kapalı olduğunu söyleyenlerin şimdi seçimi şaibeli gösterme çabalarının olduğunu söyleyerek " YSK'ya sesleniyorum. İğne deliği kadar bir boşluğu yoktur bu sürecin. Seçimden önce dünyanın en güvenilir seçim sistemi bizde diyenler, bugün şaibe naraları atıyor, kumpaslar uydurmaya çalışıyor. " ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 20:05
YORUM EKLE