Çin Ekonomisinde Önlenemez Büyüme

Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan Çin, her yıl ekonomisini biraz daha büyütüyor. Çin ekonomisinin önlenemez büyümesi nereye kadar sürecek? İşte ayrıntılar…

Çin Ekonomisinde Önlenemez Büyüme

Çin Ekonomisinde Önlenemez Büyüme

 

Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olmayı hedefleyen Çin bu amacından sapmadan yoluna devam ediyor. Bu yıl da yüzde 7 gibi bir büyüme gerçekleştiren Çin, her yıl sürekli büyüyor. 2015 yılının ilk çeyreğinde de büyümesine devam eden Çin ekonomisi geçen yılın aynı ayına oranla yine yüzde 7 büyüdü. Memlekette gayrisafi vatan içi hasılanın (GSYH) 2015 yılının ilk çeyreğinde trilyon 66 milyar 700 milyon yuana ( yaklaşık olarak 2 trilyon 250 milyar dolar) ulaştığı Çin İstatistik İdaresi tarafından açıklandı. Geçen yılın aynı ayına oranla Ülkenin ithalat ve ihracat toplamı yüzde 6 düşüş gösterdi. Ülkede büyük ölçekli sanayi üretimi ise yüzde 6,7’lik bir artışa imza attı. Çin’in kişi başına düşen ulusal gelirinde ise yüzde 8,1’lik bir yükselme gözlendi. Ülkede enflasyon artışı yüzde 1,2 olarak belirlendi. Çin’in ekonomik büyümesinde aslında yavaşlamalar görüldü. Ama yılın ikinci çeyreğinde GSYİH'nın istikrarlı seyrine arka dönmesi bekleniyor. 2015 yılının ilk üç ayında Çin ekonomisinde yüzde 7’lik büyüme gerçekten ülke ekonomisi için müthiş bir ilerleme. Çin bu istikrarlı büyümesine bu yıl da devam ederse, dünyanın en güçlü ekonomisi olma yolunda büyük bir gelişme kaydetmiş olacak.  

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE