ÇAYKUR Kotasını Yükseltti

Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu bu sene de kotaları yükseltiyoruz dedi. Bu sene mayıs ayında ilk sürgün kotamız 400 kilogram diye belirtti. İmdat Sütlüoğlu beyaz çayın kilogramını 350 liradan alacağını açıkladı. İşte ayrıntılar…

ÇAYKUR Kotasını Yükseltti

ÇAYKUR Kotasını Yükseltti

İmdat Sütlüoğlu Çaykur'da düzenlediği basın toplantısında 29 Nisan itibarıyla Artvin'den Giresun'a kadar bütün bölgede yaş çay sezonunu başlatacaklarını ve ürün almaya başlayacaklarını açkladı. Şuan hava şartları nedeniyle yaş çayın 2011 yılında olduğu gibi sahilden yüksek kesimlere kadar aynı anda geldiğini ifade eden Sütlüoğlu şu açıklamaları yaptı, biz bu nedenle bu sene de kotaları yükselttik. Bu yıl Mayıs ayında ilk sürgün kotamız 400 kilogram olarak belirledik. İnsanlarımızın mağdur olmaması için özel sektör tarafından müstahsilin mağdur olmaması ve kuru çay piyasasında sanayicinin mağdur olmaması için kotamızı yükseltiyoruz. Artık Çaykur'un daha fazla çay alacağını özel sektörün bilmesi gerekiyor ve üreticiye buna göre fiyat vermesi lazım dedi. Bir önceki sezon erken alım fiyat uygulaması yaptıklarını bu yıl ise uygulamada tereddütleri olduğunu belirten Genel Müdür, önceki sezon kaliteli taze çay almak ve piyasaya yeni ürün çıkarmak için fiyat uygulamasına geçmiştik. Fakat bu çok speküle edildi ve 'İmdat Sütlüoğlu kendi bölgesine destek verdi' diye yansıtıldı. Ancak tüm fabrikalarımızda bu kapsamda alımlar olmuştu. Tabi niyet kötü olunca bizimde öyle yaptığımızı sanıyorlar. O yüzden bu sebeple uygulama yapılmayacak diye açıkladı.

Sütlüoğlu randevulu sistemin bir devrim olduğunun altını çizerek randevulu sistem hala sürecektir. Biz bu sistem ile üretici altın dönemini yaşatıyoruz. Randevulu sistem bu sene de geçen yıl olduğu gibi devam edecektir açıklamasını yaptı. Ayrıca beyaz çay alımlarının devam edeceğini vurgulayarak çay daha tazedir ve üreticilerimiz bu çaylardan tomurcuk çayı toplayabilecekler. Yaş çaya bu yıl yapılacak zam oranının biraz daha üzerinde zam uygulayacağız. Biz beyaz çayın kilogramını 350 liradan temin edeceğiz ve beyaz çay için vakit kaybetmeden üreticilerimiz tarlalarına gitsin. Geçtiğimiz sezon yakaladığımız beyaz çay başarısını daha da katlamayı düşünüyoruz. Çok önemli bir çay beyaz çay ve bu sezon daha çok üretmek istiyoruz diye açıklamalar da bulundu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE