Çalışan Annelere Çocukları İçin Devlet Desteği Ödemesi Yapılıyor!

Çalışan annelerin iş hayatındaki etkinliğini arttırmak ve çocuklarına daha rahat büyütebilmeleri için devlet desteği sağlanıyor. Aylık 400 Tl devlet desteği verilen anneler bu destekten nasıl yararlanabilecekler?

Çalışan Annelere Çocukları İçin Devlet Desteği Ödemesi Yapılıyor!

Çalışan annelere çocukları için bakım ve kreş desteği verilecek.

İŞKUR tarafından yapılan destek ödemelerine göre iş başı eğitim programlarına katılan annelere ödemeler yapılacak. Kadınların iş hayatındaki etkinliğini arttırmak ve çocuklarına daha rahat bakabilmeleri için devlet desteği sağlanmaya devam ediyor. 2 ile 5 yaş arasında çocuğu kreşe giden annelere kreş desteği olarak ayda 400 Tl ödeme yapılıyor.

İŞKUR'DAN ÇALIŞAN ANNELERE DESTEK ÖDEME;

Mesleki eğitim kurslarına katılan anneler işbaşı eğitim programlarına katıldıkları takdirde destek ödeme alabiliyorlar. Ayrıca İŞKUR üzerinden eğitim programlarına katılan annelere cep harçılığı olarak 75 Tl ödenmekte. Büyük şehirlerde yürütülen projelerden yararlanmak isteyenler başvuru evraklarını sunmaları halinde koşulları yerine getirmeleri ile bu desteklerden yararlanabilirler.

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE