Binali Yıldırım' dan İşçi Açıklaması Geldi: "Size Söz Veriyorum"

TBMM Başkanı Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada, işçilerle alakalı konulara değinilerek, işçilerin memnuniyetlerinin arttırılmasının önemine vurgu yapıldı...

Binali Yıldırım' dan İşçi Açıklaması Geldi: "Size Söz Veriyorum"

TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, Deri Dokuma ve Tekstil İşçileri Sendikası (DERİTEKS) kahvaltı programına katılarak, üyeler ve temsilcileriyle bir araya geldi. Binali Yıldırım tarafından burada yapılan açıklamada, deri işçilerinin memnuniyetlerinin arttırılmasıyla alakalı konulara değindi. İşçilerin memnuniyetlerinin arttırılmasının önemli olduğuna, büyük bir sektörün lokomotifi olan bu işçilerin, ekonomik anlamda ülkeye hizmet ettiklerine değinerek, kendisinden beklenen bir çalışmanın da sözünü verdi. Binali Yıldırım açıklamasında " Ülkemizin refahı, huzuru, barışı için çalışan her insanımızı yürekten seviyorum. İşçi demek, değer üreten insan demektir. İşçi demek, alın terini akıl terine katarak bu ülkenin kalkınmasına katkı yapan insan demektir. Sizler ortaya bir eser çıkarıyorsunuz. Hayvan derilerini işleyip, ekonomik bir değere dönüştürüyorsunuz. Deri ürünlerine dayalı sektörün lokomotifisiniz. " şeklinde konuştu.

Binali Yıldırım: " Size söz veriyorum "

Kendisinden beklenen iş kolu yetkisinin uzatılmasıyla alakalı konuya da değinen Binali Yıldırım, konuyu bildiğini daha önceki düzenlemenin de kendisi tarafından yapıldığını, ihtiyaç söz konusu ise bununla alakalı bir çalışmanın da başlatılacağını ifade ederek, işçilere söz verdi. Açıklamasında işçilerin taleplerinin kendileri için önemli olduğuna değer veren TBMM başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım " Ben bu yetki meselesini biliyorum, daha önce de gündeme gelmişti, o düzenlemeyi de ben yaptırdım, talimatını o zaman bu uzatma meselesini 2016'da yapmıştık. Demek ki iyi çalışamadınız, eksiği tamamlayamadınız. Normalde yüzde 1 barajı var, ancak üçte bire gelmişiz, 6 bin eksiğiniz var. Tekrar uzatma istiyorsunuz, öyle mi? Siz uzatma istiyorsunuz, biz de yaparız. Artık gece gündüz İstanbul için, İstanbullular için daha fazla ter dökeceğiz. Ancak önümüzdeki hafta, bu meseleyle ilgili bir girişimde bulunacağım, bunun size sözünü veriyorum. " ifadelerini kullandı. Açıklamasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oluş süreciyle alakalı da konuşma gerçekleştiren Binali Yıldırım, 130 ülkeden daha büyük bir şehrin belediye başkanı adayı olduğunu, bu görevde de başarıya ulaşarak, hizmet etmeyi amaçladığını ifade etti.

YORUM EKLE