Bedelli Askerlik Ücreti İçin Flaş İddia! Bedelli Ücreti Ne Kadar Olacak?

Bedelli askerliğin ne kadar olacağı yönünde Gazeteci ve Yazar Ata Benli tarafından flaş iddia. Peki bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak?

Bedelli Askerlik Ücreti İçin Flaş İddia! Bedelli Ücreti Ne Kadar Olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama da bedelli askerlik görüşmesinin Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri TSK yetkilileri ile görüşmenin seçim sonrası yapılacağı açıklanmıştı. Bu açıklama ardından Başbakan Binali Yıldırım'da konu hakkında önemli detayları duyurdu ve rakamlar ile bedelli askerlik hakkında ifadeler kullandı.

Buna göre bedelli askerlik bekleyen 5,5 milyon kişi olduğu ve her sene 350 bine yakın kişinin askere alındığı söylenerek sorunun çözülmesi için görüşmeler yapılacağı ifade edildi. Peki bedelli askerlik çıkarsa ücreti ne kadar olacak, bedelli askerlik ücretinin ne kadar olacağı yönünde Gazeteci Yazar Ata Benli resmi hesabından önemli bir açıklama yaptı.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

Bedelli askerliğin çıkartılmasından sonra resmi olarak ücret kamuoyuna duyurulacaktır. Yani şuan için resmi bir duyuru yok. Fakat Gazeteci Yazar Ata Benli resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyurusu 5,5 milyon kişinin bedelli askerlik beklediği ve bedelli ücretinin 20 bin lira olma konusunda görüşmelerin yapıldığını açıkladı. Gazeteci Yazar Ata Benli'nin paylaşmış olduğu içeriği hemen aşağı bölümden sizlerle paylaşıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 23:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Genci
Türk Genci - 5 yıl Önce

Sayın ümmet Polat. Siz kim oluyorsunuz da 35 yaş diye birşey atıyorsunuz ortaya. Herkes haddini bilecek onun kararını sizden daha çok bilen insanlar verecek. Koskoca Milli Savunma Bakanlığı Meclis Cumhurbaşkanı Türk Silahlı Kuvvetleri duruyorken siz kim oluyorsunuz acaba. Bu ülkenin sorunlarından haberi olmayan alalade bir şahsiyet olduğunuz belli. 30 lu yaşlarda yüksek rütbelerde görev yapan evini çoluğunu çocuğunu edinmiş bir sürü genç insan var ülkesine vatanına milletine çok daha büyük katma değerler sağlayan milyonlarca euro’luk projeler yapıp ülke ekonomisine katkı sağlayan ülkesinden o paraların gitmesine engel olan, o gençlerin önünün açılmaya ihtiyacı var. Oradan ahkam kesmek ile olmuyor. Siz ne kadar ülkenize katkı sağlıyorsunuz gereksiz klavye delikanlılığınızla !!!!

Ümmet polat
Ümmet polat - 5 yıl Önce

Böyle bi saçmalık olamaz..26 yaşında bedelli askerlik mi olur..kimse askere gitmez..yaş sınırı 35 olsun

Mehmet AYDIN
Mehmet AYDIN @Ümmet polat - 5 yıl Önce

35 yaşında askere gitmeyen 50 kişi bulursun cahil cahil yazıp durmayın yaş 25 bedeli 15 ya da 18 bin tl olmalıdır

ali
ali @Ümmet polat - 5 yıl Önce

Oldu 2000 3000 kisi faydalansin sadece. Malmisin