Bankalara Banka Memuru Alımları Başlıyor! İşte Yayımlanan İlanlar

Kamuya ve özel sektöre memur alımları sürerken, bankalar bünyesine de banka memuru alımları yapılmaya devam ediliyor. Banka memuru alım ilanlarına başvuru şartları, başvuru tarihleri ve diğer detaylar haberimizde...

Bankalara Banka Memuru Alımları Başlıyor! İşte Yayımlanan İlanlar

Çok sayıda özel sektör işletmesi için personel alım ilanı yayımlanmış durumda. Bu ilanların büyük bir çoğunluğu İŞKUR üzerinden yayımlanıyor ve yine İŞKUR tarafından yürütülen İş Başı Eğitim Programı gibi projelerin de içerisinde yer alıyor. Şuan itibariyle İŞKUR aracılığıyla yaklaşık olarak 50 bin kişilik personel alımı yürütülüyor ve bu ilanlara başvuru süreçleri başlatılmış durumdadır. İlgi gören diğer bir ilan kategorisi ise banka memuru alım ilanları. Çok sayıda banka bünyesine farklı meslek grupları üzerinden banka memuru alımları yapılıyor. Bankaların da 2018 yılı bitmeden mevcut personel eksikliğini gidermek amacıyla personel alım ilanları yayımlamaya devam edeceği düşünülüyor.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILIYOR?

Şuanda farklı bankalarda, çeşitli pozisyonlara yönelik alımlar yapılıyor. Bu bankalar İşbank, Akbank gibi bankalardır. Diğer bankaların da İnsan Kaynakları sayfalarına bakarak tüm personel alım ilanlarına erişebilirsiniz. Bahsi geçen iki banka tarafından yürütülmekte olan alımlarda ise gişe yetkilisi, çağrı merkezi personeli, güvenlik görevlisi, temizlik personeli, uzman, istatistikçi, yazılımcı, grafiker, halkla ilişkiler uzmanı gibi çok sayıda kadroya yönelik ilanlar yayımlanmış durumdadır. İlgili ilanlara yönelik başvuru adreslerine aşağıda yer alacak bağlantıdan ya da banka isimleriyle Google aramaları gerçekleştirip, doğrudan bankaların İnsan Kaynakları / Kariyer sayfaları üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Başvuru yapacak adaylara yönelik aranacak şartlara ve ek niteliklere ilgili sayfalardan ve ilan duyurularından göz atabilirsiniz. Çok sayıda pozisyon için bankalar bünyesine alım yapılırken, bankaların aynı pozisyonlar için dahi olsa farklı ek nitelik arayışları söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle adayların başvurularda önce ilan duyurularını detaylıca okumalarını önermekteyiz.  İlan şartlarını taşımayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek, sonradan tespit edildiğinde ise geçersiz kılınacaktır.

Akbank için tıklayınız

İşBankası için tıklayınız

YORUM EKLE