Bank Asya’dan Açıklama

185 imtiyazlı ortağa ait bilgi ve belgelerin 152 tanesinin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) gönderildiği Bank Asya tarafından duyuruldu. İşte ayrıntılar…

Bank Asya’dan Açıklama

Bank Asya’dan Açıklama

Bank Asya, 185 imtiyazlı ortağa ait bilgi ve belgelerin 152 tanesinin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na gönderdiği açıklama hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu'na açıklama yaptı. "Bankamız A grubu hisse sahibi ortaklarının kurucularda aranan nitelikleri taşıdıklarını gösterir bilgi ve belgelerin BDDK'na teslimi ile ilgili olarak, medyada yer alan bazı farklı bilgileri gördük. Bu nedenle bankamızca A grubu hisse sahibi ortaklarının BDDK'na belge teslimi ile ilgili olarak kamuoyuna bir açıklama yapılma gereği doğdu.” İfadeleri kullanıldı.

Bank Asya açıklamasında 185 ortağa ait 360 milyon TL nominal bedelli A grubu payların yüzde 90,12'sine tekabül eden 324 milyon 422 bin 569 TL nominal bedelli hisseye sahip 152 ortak tarafından bankaya teslim edilen belgelerin teslim edildiği şekliyle BDDK'na gönderildiğini açıkladı. Bank Asya’nın 3 Şubat 2015 tarihinde BDDK tarafından yönetim kurulunu belirleme yetkisine sahip 185 imtiyazlı ortaktan 132'sine ait bilgi ve belgeleri verilen süre içinde göndermediğini ve bu ortaklara ilişkin belirsizlik oluşturduğu tespit edilmişti. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından bankanın yönetim kurulunu belirleyen imtiyazlı payın yüzde 63'lük bölümünün kullanılması kararı çıkmıştı.

 

YORUM EKLE