Bakandan Önemli EYT Açıklaması! Maddi Araştırma Yapıldı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından önemli EYT açıklaması duyuruldu ve maddi araştırmaların yapıldığı belirtildi.

Bakandan Önemli EYT Açıklaması! Maddi Araştırma Yapıldı

Ülkemizde milyonlarca emeklilikte yaşa takınlanlar mağduru bulunuyor. Bu kişiler çalışarak sigorta primlerini doldurmuş yani emekliliğe hak kazanmış fakat yaş sınırı olduğundan dolayı emekli olamamış kişiler olarak kapsamaktadır. Emeklilikte yaşa takılan mağdurlar yaş şartının kaldırılmasını ve kendilerinin emekliye sevk edilmesini talep ediyor fakat yaş şartı kaldırılmadığından dolayı emekli olamamaktadırlar. EYT için çalışma 2020 yılında sürecek mi soruları düşünülürke Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından önemli bir açıklama yapıldı ve EYT hakkında maddi araştırmaların yapıldığı belirtildi.

''İLKE OLARAKTA KARŞIYIZ...''

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından bugün yapılan emeklilikte yaşa takılanlar açıklamasında EYT'yi ortalama olarak 43 ile 47 yaş aralığındaki kişilerin kapsadığını bu kişilerin halen çalışmaya devam ettiği EYT için maddi konuda tespitlerin yapıldığını ve büyük bir maliyetin çıkarıldığını  Yüksek maliyetinin yanı sıra sosyal güvenlik reformundan bir geri dönüşü ifade ettiği için ilke olarak da karşı olduklarını içerek bir açıklama yapıldı.

Buna göre emeklilikte yaşa takılanlar için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan resmi açıklama sonucunda da kapılar kapatılmış oldu. Yüksek maliyetten dolayı EYT'lilerin emekliye ayrılmasının zor olduğu düşünülüyor.

Sizce EYT durumunda neler yapılmalı?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaya
Kaya - 2 yıl Önce

Emekli yapmasanız ile şu pirimi ödemeye devam eden mağdurların,maaşlarını yükseltin...eyt mağdurları 10 bin gün çalışsın 1900 maaş ver. Bu adaletmi.,

mehmet kaya
mehmet kaya - 2 yıl Önce

çok

Ali baran
Ali baran - 2 yıl Önce

Her gece saat 2 de kalkıyorum abdest alıyorum ve 2 rekat namaz kılıyor u m .bu siyasetçilere beduaa ediyorum . Emeklelik mezarda ancak oda lazım deyil .resmen zulüm yapılıyor . Yatırdığım pirimleri çoçuklarımın sadakası olsun ... zülüm yapılan yerde Allah her şeye kadirdir .ben siyasetçilere acıyorum nasıl Allaha hesap verecekler

RIDVAN SUBAŞI
RIDVAN SUBAŞI - 2 yıl Önce

TABİKİ KARŞI ÇIKACAKLAR MALİYET FAZLA DİYE. BİZE VERİRLERSE KENDİLERİ NE YİYECEKLER. AÇ KALIRLAR ALLAH MUHAFAZA. NASIL GEÇİNECEKLER. SONRA KENDİLERİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATMAMIZ GEREKEBİLİR.