Bakandan Önemli EYT Açıklaması! Maddi Araştırma Yapıldı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından önemli EYT açıklaması duyuruldu ve maddi araştırmaların yapıldığı belirtildi.

Bakandan Önemli EYT Açıklaması! Maddi Araştırma Yapıldı

Ülkemizde milyonlarca emeklilikte yaşa takınlanlar mağduru bulunuyor. Bu kişiler çalışarak sigorta primlerini doldurmuş yani emekliliğe hak kazanmış fakat yaş sınırı olduğundan dolayı emekli olamamış kişiler olarak kapsamaktadır. Emeklilikte yaşa takılan mağdurlar yaş şartının kaldırılmasını ve kendilerinin emekliye sevk edilmesini talep ediyor fakat yaş şartı kaldırılmadığından dolayı emekli olamamaktadırlar. EYT için çalışma 2020 yılında sürecek mi soruları düşünülürke Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından önemli bir açıklama yapıldı ve EYT hakkında maddi araştırmaların yapıldığı belirtildi.

''İLKE OLARAKTA KARŞIYIZ...''

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından bugün yapılan emeklilikte yaşa takılanlar açıklamasında EYT'yi ortalama olarak 43 ile 47 yaş aralığındaki kişilerin kapsadığını bu kişilerin halen çalışmaya devam ettiği EYT için maddi konuda tespitlerin yapıldığını ve büyük bir maliyetin çıkarıldığını  Yüksek maliyetinin yanı sıra sosyal güvenlik reformundan bir geri dönüşü ifade ettiği için ilke olarak da karşı olduklarını içerek bir açıklama yapıldı.

Buna göre emeklilikte yaşa takılanlar için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan resmi açıklama sonucunda da kapılar kapatılmış oldu. Yüksek maliyetten dolayı EYT'lilerin emekliye ayrılmasının zor olduğu düşünülüyor.

Sizce EYT durumunda neler yapılmalı?

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet kaya
mehmet kaya - 13 saat Önce

çok