Bakan Özhaseki Açıkladı! Suriyelilere Kalıcı Konut Verilecek Peki Detaylar Nedir?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından bugün yapılan açıklama da Suriyelilere kalıcı konut verileceği belirtildi. Peki kalıcı konut detayları nedir?

Bakan Özhaseki Açıkladı! Suriyelilere Kalıcı Konut Verilecek Peki Detaylar Nedir?

Ülkemizde bilindiği üzere sığınmacı olarak yaşayan 3,5 milyon Suriyeli yaşamaktadır. Suriyeliler ilk olarak sınıra kurulan konteynır ve çadır kentlerde barınmakta olup buradan pek çok Suriyeli ayrılarak kendi imkanları doğrultusunda Türkiye'nin dört bir yanına yerleşmektedir.

Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna Suriyelilere kalıcı konutun verilmesi konusu gündeme gelmişti ancak net detaylar olmadığı için İşin Olsa ekibi olarak bilgileri adaylarımıza verememiştik. Suriyelilere kalıcı konutların verilmesi hakkında kamuoyuna yeni duyurunun yapılması beklenirken sonunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından çok önemli bir açıklama geldi.

SURİYELİLERE KALICI KONUT VERİLECEK!

Türkiye'de barınan 3,5 milyon Suriyeli sığınmacı için hükümet gündeme kalıcı konut konusunu getirdi ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından konu hakkında açıklama yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yapılan açıklama da ülkemizin sivil halkın zarar görmemesi için çalışmalarını sürdürdüğü ve Suriyelilere kalıcı konut konusunun mutlaka gündeme geleceği ve önümüzdeki günlerde de konuşulacak şeylerin olduğu belirtildi.

Buna göre İşin Olsa ekibimizin tahminine göre sınır hattında bulunan konteynır ile çadır kentlerin yerine TOKİ gibi kurumların yüksek katlı konut merkezleri yapması ve buraların Türkiye'ye sığınan Suriyeli halka verilmesi bekleniyor. Yakın zamanda kamuoyuna yeni bir açıklama yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 08:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
rasim
rasim - 5 yıl Önce

HANİ BUNLAR GİDECEKTİ OY İÇİN TOPLAMAMIŞTINIZ. OY SİMSARLIĞI DEVAM YANİ. HALKI VERGİ İÇİNDE ÇÜRÜT BOĞ, ELİN SURİYELİSİ VE TERÖRİSTLERİN ÇOĞUNLUĞUNUN SURİYE KÖKENLİ OLDUĞU GERÇEĞİ VARKEN ONLARA EV VER MEHMETÇİĞİMİZ ONLARIN TOPRAKLARINDA ŞEHİT OLSUN. YAZIK AKP OY YOK SANA.

EBRU
EBRU - 5 yıl Önce

Kendi vatandaşına sağlayacağın hakları onlara sağlıyorsun. Sen mühendis alımı yap. Onlar zaten ucuza işçilik yaparak birçok insanın işini alıyor. Maaş da alıyor. Evde verin tam olsun. Kendi maaşlarınızdan kesin de öyle verin. Köle gibi çalışıyoruz. Kazandığımız 3 kuruş... Jeoloji mühendislerine kadro sağla. Bizim derdimiz daha fazla... Keşke Suriyeli olsaydım. Ölmez sağ kalırsam Türkiye bakar derdim. Ölmez sağ kalırsak yaşıyoruz işte, devletin bizi yoksaydığını bilerek...

Murat Uzun
Murat Uzun - 5 yıl Önce

Bu suriyelilerden dolayı ak parti oyları düşüyor ve suriyeliler malesef ak partinin sonu olacak

Devlet
Devlet - 5 yıl Önce

Yeter be yeter Suriyeliler kadar degerimiz yok 3 çocukla isissiz kaldık kimse demiyor ne yapıyorsunuz diye

Can
Can - 5 yıl Önce

Ulan benim abim devletten borç para alarak okul okuyor sen kalkıp suriyelilere bedava konut verecen ha ? Bir oy atarsam namerdim AKPye sonuna kadar RTE yi desteklerim ama gidip suriyelilere konut verirse bedavadan tek bir oy atmam !

Sevil DUMLU
Sevil DUMLU - 5 yıl Önce

önce türk vatandasina konut verin birakin surileri Allah hakkimizi sorsun insallah

Kadir
Kadir - 5 yıl Önce

Tam bir rezillik tek bir oy dahi verdirmem böyle bir şerefsizlik yapılırsa eğer.

ersin düz
ersin düz - 5 yıl Önce

bunun adı şehide ve türkiye yoksul yaşayana sen ne yaparsan yap demektir yazıktır günahtır be kardeşim harbiden ya keşke yapmsaydın be şimdi oy zamanı gelince ne desen boş sayın başkan harbiden ayıp ettin.