Almanya Nitelikli İşçi Alacak.. Merkel 'İhtiyacımız Var' Açıklaması..!

Almanya Başbakanı Merkel, Almanya'nın AB dışı ülkelerden nitelikli işçi alınması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu. Almanya'nın bu konuda (iş gücü) konusunda yetersiz kalabildiğini ifade eden Merkel'in özel açıklamaları haberimizde..

Almanya Nitelikli İşçi Alacak.. Merkel 'İhtiyacımız Var' Açıklaması..!

Merkel, Almanya işçi sendikaları, iş insanları ve eyalet yöntemleri ile ilgili konularda açıklamalarda bulunduğu bir zirve düzenledi. Konuşmasında Almanya'nın iş yükünün fazla olduğunu ve bu iş yükünü karşılayabilecek işçilere ihtiyaçları olduğunu açıklayan Merkel'in AB dışı ülkelerden işçi alımı yapabileceklerini açıkladı. Zirvede yaptığı konuşmada Almanya'nın iş konusunda her geçen gün büyüdüğünü bu sayede de ekonomik anlamda büyük geriş dönüşlerin yaşandığını açıkladı. Büyüyen ekonomiyi de daha çok çalışan ile dengeleyebileceklerinin altını çizen Merkel, Almanya'nın tam anlamıyla nitelikli elemanların çalışabileceği bir kapı olarak yaratmak istediklerini açıkladı. 

Nitelikli ve Sürekli Eleman Alımı Şart

Almanya'nın nitelikli eleman konusunda birçok bölgeye ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Merkel'in dış ülkelerden işçi alımlarının arttırılması gerektiğini açıkladı. Nitelikli elemanların sadece AB ülkeleri içerisinden değil de dünya çapında birçok ülkeden alınması gerektiğini vurgulan Merkel, Almanya'nın iş konusunda da cazip gelebilmesi için çalışmalar yapılacağının altını çizdi. Avrupa'nın en büyük ekonomisine sahip olan kalifiye iş gücü açığını kapatmak için daha fazla uzamanlık eğitiminin yapılacağını açıklayarak küçük ama etkili pilot projeler ile planlamaların yapılacağını açıkladı. 

PERSONEL ALIMLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 07:05

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE