Almanya 10 Bin İşçi Alımıyla Alakalı Yeni Gelişmeler! İşte O Açıklamalar

OBM Türkiye isimli şirket tarafından yapılan açıklamada Almanya 10 Bin İşçi alımıyla alakalı yeni bilgilendirmelere yer verildi...

Yüzbinlerce kişi tarafından durumunun ne olduğu merak edilen Almanya 10 bin işçi alımıyla alakalı OBM Türkiye şirketi tarafından yeni bir açıklama gerçekleştirildi. Yapılan açıklamada, Almanya işçi alımının son durumuna yönelik bilgilendirmeler sağlanırken, şirketin sitesindeki İŞKUR izin belgesi dikkatlerden kaçmadı. İşte yaşanan önemli gelişmelerin detayları...

Almanya' ya 10 bin işçi alımı obm türkiye şirketi websitesinden

Almanya' da çalıştırılmak üzere alınacağı ifade edilen 10 bin işçinin, başvuruları şirketin websitesi üzerinden alınmış ve 400 bin civarında başvuru alındığı aktarılmıştı. Yapılan açıklamalarda şirketin başvuruları durdurduğu, bu iş imkanı için kimseden para talep edilmediğini, aracı kurumlara ya da şahıslara para kaptırılmaması gerektiğini ifade eden şirket yetkilileri, vatandaşları uyardı.

OBM yetkilisinden açıklama

" Büyük bir ihtimal 1. ayın ilk haftası sitelerimiz tamamen açılcak, işçi alımındaki son durumumuz, belirttiğimiz üzere 1. aydan sonra başlayacağımızı belirtmiştik.  1. ayın ilk haftasından itibaren sitelerimiz açıldığında işçi alımının hangi yönde olduğunu, hangi sektörde olduğunu hepsini sitelerden öğrenebilirsiniz. Muhtemelen 1. ve 2. haftadan sonra işçileri alıcağız. Önceliklerimiz sağlık sektörü, kaynakçı, kalorifer tesisatçısı, elektrikçi ve mühendisler. Şuan OBM yaklaşık 7 ülkede hizmet veriyor. Bunlar Kosova, Romanya, Türkiye, Macaristan, Slovakya, Çekoslovakya, Almanya... Söylediğimiz üzere hiçbir başvurudan kimseden ne para talep edilcek, ne de aracı kurumlara para kaptırılsın. Biz OBM şirketi olarak kesinlikle Alman devletiyle, konsoloslukla bi anlaşmamız olduğunu hiçbir konuda ifade etmedik, kendi bünyemize alacağımız ifade ettik. O yüzden çıkan haberlerin hepsi de bu konuda yalan. Şuanda en çok çalıştığımız ülkelerden birisi Romanya % 90 işçilerimiz hepsi oradan geliyor, geri kalan bölümde Macaristan, Slovakya, Çekoslovakya' dan geliyor. " ifadeleri kullanıldı.

Şirketin sitesinde İŞKUR izin belgesi dikkat çekti

İŞKUR ile henüz anlaşması bulunmadığı ortaya çıkan ancak şirket tarafından yapılacağı belirtilen İŞKUR anlaşmasının, gerçekleştirileceği ve başvuruların kuruma yapılacağı bildirilmişti. Şirketin sitesinde İŞKUR logolu özel istihdam büroları belgesi dikkatlerden kaçmadı. Şuanda şirket başvuruları dondurdu ancak işçi alımıyla alakalı süreç netleştiğinde, alımlar gerçekleştirilecek. İşte o resim:

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 09:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Derviş yılmaz
Derviş yılmaz - 2 yıl Önce

Gerçekten varmı böyle bir iş