AK Parti' den Yeni Müjde Geldi! 20 Bin Kişilik İstihdam

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı tarafından yapılan açıklamalarda, kent çevresinde kurulacak yeni tarım alanları ve buralarda yürütülecek proje ile toplamda 20 bin kişilik istihdamın söz konusu olacağı aktarıldı...

AK Parti' den Yeni Müjde Geldi! 20 Bin Kişilik İstihdam

Partilerin seçim çalışmaları sürüyor

Her parti 31 Mart 2019 yerel seçimlerine yönelik çalışmalarını sürdürüyor, şehirlere ve ilçelere ziyaretler gerçekleştiriyor. Buralarda 31 mart 2019 yerel seçimlerine yönelik olarak yapılan konuşmalarda ve verilen vaatlerde çok sayıda istihdam imkanına değiniliyor. Konuyla alakalı son açıklama da AK Parti adayı Takva' dan geldi.

20 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM

AK Parti adayı Takva, açıklamasında istihdam müjdesini paylaştı. Bir yıl içerisinde kentin çevresinde inşa edilecek tarım alanları ve bu alanların yönetimi, desteklenmesi gibi konularda faaliyet verecek projelerin sayesinde; toplamda 20 bin kişilik bir istihdamın gerçekleştirilmiş olacağı ifadeleri kullanıldı. Bu konuyla alakalı olarak Takva açıklamasında " Geliştireceğimiz kent dokusu içerisinde özellikle çocuk ve yaşlıların aidiyetlerini güçlendirecek, ayrıcalıklı olabilecekleri bir kentsel tasarım programımız var. Yine engelliler, kadınlar ve diğer toplumsal statüdeki halkın da üretebileceği ve kente entegrasyonunun sağlanacağı bir proje çalışmamız oldu. Bu 8 ana başlık, çok önemli. Özellikle tarım alanında Türkiye'nin altıncı büyük coğrafyasına sahip kentimizde atıl olan bir buçuk milyon dekar alanımızın işletilmesi ve topraksız tarıma yönelik bir takım çalışmalar gerekiyor. Yine 7 ilçemizde önemli termal sahalar var. Bu termal sahaları jeotermal saha ilan etmek suretiyle sebze ve meyveciliğin de merkezi olabilecek bir projemiz söz konusu. Bunun tamamını tasarladığımız da da özellikle kış ve yaz turizminde ilk yıl minimum 20 bin insanımızı buradan asgari düzeyde gelir edebileceği bir çalışmaya sevk edeceğiz. Ben inanıyorum ki önümüzdeki dönem halkımız kentlerine, kendilerine, çocuklarına ve geleceklerine sahip çıkabilecekleri bir karar verecek. " şelinde konuştu.

TÜM İSTİHDAM HABERLERİ VE MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN İŞİN OLSA UYGULAMALARIMIZI İNDİRİNİZ.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

YORUM EKLE