Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmet Bakanlığından Yardım Geliyor!!

Aile bakanlığı 20bin TL değerinde yardımlar yapmaya hazırlanıyor. Peki, bu miktar bakanlıktan nasıl alınır? Sizler için 20bin TL yardım başvuruları hakkında haberimizi derledik.

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmet Bakanlığından Yardım Geliyor!!

 Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı bünyesi altında 20 bin TL olarak desteklerin başvuru ekranları yayınlandı. Belirlenen tarih sürelerin de başvurunuzu yapıp hemen destekten yararlanabilirsiniz.

Pandemi Döneminde Yardımlar Kesilmiyor!

Aile, çalışma ve sosyal hizmet bakanlığı yeni bir çalışmaya daha imza attı. Birçok vatandaşın yararlanabileceği yardım için eylül ve ekim ayları içinde 20bin TL ödeme yapılıyor. Vatandaşlar başvurdukları takdir de gıda yardımı ve barınma yardımlarından faydalanabilecekler. Gıda yardımları 18 yaş üzeri bütün vatandaşlar katılabilir. TC kimlik numarası ile başvurular alınmaktadır. Ancak hane sayısına göre bu tutarlar değişiklik gösterebilir. Gıda yardım destekleri ekim sonuna kadar alınıyor ancak sene sonuna kadar uzatılacak.

Barınma Yardımları Verilecek!!

Bakanlığa en çok başvurusu gelen yardımlarından birisi de barınma yardımı. 20 bin TL- 40 binTL arası yardımlar yapılıyor. Bu barınma yardımlarına da 18 yaş üzeri bütün vatandaşlar TC kimlik numaraları ile başvuru yapabiliyor. Asgari ücretli olarak çalışan vatandaşlar ve dul olan vatandaşlara bu yardım alanında daha çok öncelik sağlanıyor.

Aile Bakanlığı Tarafından Verilecek Olan Yakacak Yardımını da Kaçırmayın

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte ihtiyaç sahibi olan ailelere ücretsiz şekil de yakacakyardımı da sağlanıyor. TC kimlik numaranız ile yapacağınız başvuru sonucunda 500 kg olarak yakacak yardımından faydalanabilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 22:35
YORUM EKLE