4,5G İnternet Girişiminin İhale Sonuçları Belli Oldu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK)tarafından yapılan 4,5G mobil frekans yetkilendirme ihalesinin sonuçları belli oldu İşte detaylar.

4,5G İnternet Girişiminin İhale Sonuçları Belli Oldu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK)tarafından yapılan 4,5G mobil frekans yetkilendirme ihalesinin sonuçları belli oldu İşte detaylar.

 

BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) tarafından yapılan 4,5G mobil frekans yetkilendirme ihalesinin sonuçları belli olmaya başladı. Türkiye'de hizmet veren operatörler 180 Mhz bant genişliği kullanıyorlar ve ihale ile operatörler 390,4 Mhz'lik frekansa talip oldular. İhale Komisyonu Başkanı olarak BTK Başkan Yardımcısı Deniz Yanık görev aldı. KDV hariç asgari değeri 2,298,067,661 Euro olan ihalede  toplam teklifler  1,8 milyar Euro'nun üzerine çıktı. İhaleye 4 operatör katıldı ancak NetGSM teklif vermediği için teklifler 3 operatör tarafından verildi. İhale kararları BTK onayından sonra kesinleşecek ancak BTK kararı açıklanmadan önce ihaleden gelen teklif bilgileri aşağıdaki gibi oldu.

 

A1 Paketi için en yüksek teklif 390 milyon euro ile Vodafone'dan geldi. A2 Paketi en yüksek teklif 380 milyon euro ile Avea'dan geldi. A3 Paketi en yüksek teklif 372,9 milyon euro ile Turkcell'den geldi. B1 Paketi için en yüksek teklif 216,8 milyon euro ile Avea'dan geldi. B2 Paketi için en yüksek teklif (teklifler aynı olduğu için kura çekildi) 39,9 milyon euro ile Vodafone'dan geldi. B3 Paketi için en yüksek teklif 39,9 milyon euro ile Turkcell'den geldi. C1 Paketi için en yüksek teklif 430 milyon euro ile Turkcell'den geldi. C2 Paketi için en yüksek teklif 310 milyon euro ile Avea'dan geldi. C3 Paketi için en yüksek teklif 95,1 milyon euro ile Vodafone'dan geldi. 4,5G Ne Zaman Kullanılabilecek? İhale kapsamında bulunan operatörler 4,5G frekanslarını 1 Nisan 2016 tarihinde müşterilerinin kullanımına açabilecekler.

Milliyet

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE