22 Nisan BİM, A101, Şok Migros Çalışma Saatleri, Açılış, Kapanış Saati Nedir?

Perakende satış mağazalarından BİM, A101, Şok, Migros çalışma saatleri nedir? 21 Şubat marketlerin çalışma saatleri ve sabah açılış saati ile akşam kapanış saati genelgesi detayları haberimizde.

22 Nisan BİM, A101, Şok Migros Çalışma Saatleri, Açılış, Kapanış Saati Nedir?

İçişleri Bakanlığı 81 il genelinde gönderdiği genelgeye göre 21 ve 22 Nisan marketlerin çalışma saatlerinde değişikliğe gitti. Buna göre Bu hafta 23 Nisan 24 Nisan sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 4 gün olan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından ramazana yaklaşılması ile birlikte vatandaşlarınalışveriş ihtiyacı artacağıdüşüncesi ile, marketlerin açık olacağı saatlerde değişti. Özellikle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği marketlerin çalışma saatleri ne oldu. 21 Nisan çarşamba Bim, A101, Şok, Migros çalışma saatleri, sabah açılış ve akşam kapanış saatleri ne oldu Detaylar şu şekilde;

22 NİSAN MARKETLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ;

Ramazan başlangıcı öncesinde alış veriş yapacak olan vatandaşlar için sabah 08:00'den itibaren marketler açık olabilecek. Diğer yandan akşam ise 23:00'a kadar açık kalabilecek. Açıklanan genelgeye göre 23 Nisan ve 24 Nisan tarihlerinde ise 09:00 ile 14:00 saatlerinde hizmet verebilecek. Vatandaşların alışverişe çıkmadan önce bu saatlere dikkat etmeleri gerekli olacak. Bilindiği gibi İçişleri Bakanlığından daha önce açıklanan genelgeye göre mağazaların büyüklüklerine göre içerdeki müşteri sayıları sınırlı tutulacak. Mağaza önlerinde bu yüzden uzun kuyruklar oluştuğu söylenebilir. Büyükşehirlerde market girişlerinde içerideki müşteri çıkmadan yeni birisi alınamıyor. Gerek sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmeye devam ediliyor. Müşterilerin görebilecekleri yerlere uyarı levhaları asıldı ve koronavirüs’ün yayılımın önüne geçilmesi için gerekli olan tedbirler alınmaya devam ediliyor. Özetle Bim, Şok, A101 sabah 08:00’de açılacak. Genelgeye göre akşam 23:00’a kadar çalışabilecek. Fakat mağazalar bu konuda kendi çalışma saatlerini belirleyebilirler.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 00:20
YORUM EKLE