2017 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

2017 yılında asgari ücretin net olarak ne kadar olacağı konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklama yaptı.

2017 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?
2016 yılına girilmesi ile asgari ücrete %30 oranında ciddi bir artış geldi ve net olarak bin lira seviyelerinde seyreden asgari ücret bir anda bin 300 liraya yükseltildi. Asgari ücrete gelen 300 liraya yakın zammın ardından işçiler bu zamdan memnun olduklarını dile getirdi. Türkiye'nin ekonomisinin büyümesi ve pek çok şeye gelen zam ile geçim sıkıntılarının yaşanmaması için işçiler asgari ücretin yine artırılmasını istiyor. Peki 2017 yılında asgari ücret ne kadar olacak? Bu konu hakkında kesin bir sonuç var mı? İşte detaylar.

Çalışma Bakanı Açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2017 yılında asgari ücretin ne kadar olacağına dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte 2017 yılında asgari ücret ne kadar olacak sorusunun yanıtı.

Bakan Mehmet Meüzzinoğlu konu hakkında önemli açıklamalar yaptı ancak net olarak 2017 yılında asgari ücretin ne kadar olacağına dair bir duyuru yapmadı. Önümüz deki salı günü taraflar ile görüşme yapılacağını belirten Mehmet Meüzzinoğlu iki tarafında taleplerini alacaklarını ve bu talepler doğrultusunda asgari ücretin 2017 yılında ne kadar olacağını duyuracaklarını belirtti. Ay sonuna kadar asgari ücretin net olarak ne kadar olacağı belirlenecek olup işçiler asgari ücrete yine iyi bir zammın gelmesini beklemektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 4 yıl Önce

en fazla 2000 tl olması şarttır.