20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapıldı! Sözleşmeli Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bugün itibariyle 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını gerçekleştirdi. Peki ataması yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmenin maaşları ne kadar? İşte sözleşmeli öğretmen maaşları...

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapıldı! Sözleşmeli Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

MEB geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yaptığı duyuruda 20 bin öğretmen ataması yapılacağını aktarmıştı. Yapılan duyurunun ardından 20 bin öğretmen atamasının az olduğu, 20 bin ek atama daha yapılması gerektiği adaylar tarafından sosyal medya paylaşımlarına yansıtıldı. Hala 20 bin ek atama talepleri bulunan öğretmenlerin, MEB tarafından gelecek bir duyuruya ihtiyaçları olduğu, eğitimin ömğretmen ihtiyacına yer verilerek aktarılmaya çalışılıyor. Sosyal medya platformlarında çok sayıda sesini duyurmaya çalışan öğretmenin yanı sıra, başvuru süreçleri geride kalan 20 bin öğretmen atamalarına yönelik duyuru da bugün itibariyle gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Bakan Ziya Selçuk' un katılımlarıyla Şura Salonunda gerçekleştirilen kura çekimiyle 20 bin öğretmen atamasını gerçekleştirdi.

Eğitimde öğretmen ihtiyacı 117 bin olarak aktarılmıştı

MEB tarafından yapılan açıklamada mevcut öğretmen ihtiyacının 117 bin olduğu aktarılmış ve kamuoyuna bilgilendirme gerçekleştirmişti. Öğretmen adayları hala sosyal medya platformlarında seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Sitemiz isinolsa.com üzerinden ve mail adreslerimizden de çok sayıda bu yönde öğretmen adayının geri bildirimini almaktayız.

Sözleşmeli öğretmenlerin maaşları ne kadar?

20 bin öğretmen atamasının gerçekleştirilmesinin ardından, öğretmen adaylarının bazıları sözleşmeli öğretmen maaşları ne kadar şeklinde sorular yöneltmeye başladılar. Merak edilen konulardan olan sözleşmeli öğretmenliğin maaşlarına yönelik şuanki durumu aktaracak olursak; Ocak ayı itibariyle gelen zamlarla birlikte 3.822 TL maaş alacaklar. Uygulanacak SGK kesintileriyle birlikte ek ders ücretleri ise 12.63 TL olarak ödenecektir.  Bu bağlamda öğretmenler 3.792 TL net maaş alacaklardır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE