20 Bin 500 Polis ve Bekçi Alımı! Süleyman Soylu Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda EGM 10 bin 500 bekçi alımı ve 10 bin polis alımı hakkında önemli ifadelere yer verildi...

20 Bin 500 Polis ve Bekçi Alımı! Süleyman Soylu Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha önce katıldığı bir programda bekçi alımı için kadro ihdası gerçekleştirildiğine dikkat çekmiş, 10 bin 500 bekçi alımının yapılacağını aktarmıştı. Açıklamasında bekçilerin görev aldığı günden bu yana mahalli idarelerdeki hırsızlık sayılarında meydana gelen azalmalara dikkat çekmiş, bekçilerin vatandaşların huzurlu uyumaları için görev aldıklarına değinmişti. Açıklamalarda bekçi alımlarının kadro ihdasına değinilmiş ve bekçi adaylarına yönelik alımların tüm şehirlere yönelik olarak uygulanacağına değinilmişti.

Bakan Soylu açıklamasında " Bugün 6338 kardeşimiz POMEM'lerden mezun oluyor. Geçen gün de 3200 kardeşimizi mezun ettik. Yaklaşık 10 bine yakın mezunu bu hafta verdik. Şimdi yeni bir 10 bin polis daha alıyoruz. Hemen hemen müracaatlarını tamamladık. 10 bin 500 bekçiyi daha inşallah Şubat ayının sonu itibariyle göreve başlatmış olacağız. Bizim kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bana bir şey söyledi. Vatandaşımız yatarken bekçinin düdüğünü duysun rahat uyusun. Memleketimizin sokaklarını mahallelerini bekçi düdükleriyle inşallah daha güzel hale getireceğiz. Son dört yılda mezun ettiğimiz öğrenci sayısı 74.677 oldu. Aktif görevdeki polislerin üçte biri. " ifadelerini kullanmıştı.

Polis alımıyla beraber 20 bin 500 kişilik alım

İçişleri Bakanı Soylu' nun açıklamalarında da görüldüğü üzere toplamda 20 bin 500 kişilik bir alım söz konusu. Açıklamada egm bünyesine polis alımı ve bekçi alımı konusunda sayılarla önemli bilgilendirmelere yer veren Soylu' nun ifadelerinin ardından, adaylar ilanların ne zaman yayımlanacağını merak etmektedirler. Bizler de bu alımlara yönelik tarihlerin isinolsa.com ekibi olarak Şubat-Mart ayında kamuoyuna duyurulacağı kanısındayız. Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

Uygulamalar için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan akpınar
Ramazan akpınar - 2 yıl Önce

Lütfen şu yaş sınırını kaldırın artık

Omer
Omer - 2 yıl Önce

Sayın bakanım lütfen sesimizi duyun bekçi alımında egitim durumu ortaokul mezunu olsun

Orkun
Orkun - 2 yıl Önce

Şubat ayının sonunda göreve başlatacağız demiş, duyurular nasıl şubat-mart gibi olsun. Bu ay içinde duyuru olmalı

bilgin
bilgin - 2 yıl Önce

tarım ve hayvancılık bakanlığına verilen 10 bin atamanın sözü 2 yıldır tutulmuyor ama geri kalan herkese atama yağıyor hakkımızı helal etmiyoruz emeklerimizin karşılığı bu mu ?

Yunus emre
Yunus emre - 2 yıl Önce

Önlisans kpss 65 olmali