Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı Öğrenci Alımı yapacak. Polis Akademisi geçtiğimiz günlerde 26 Ocak 2024 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre 2024 yılı PAEM 300 Öğrenci alımı yapılacağına dair duyuru yayımlamıştı.

Alımlar Erkek ve Kadın adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Peki Kontenjan dağılımı ve şartları ne olacak? İlan ne zaman yayımlanacak? Gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

PAEM 300 Öğrenci Alımı Yapılacak!

Polis Akademisi Başkanlığı söz konusu duyurusuna göre 2024 yılı içerisinde 300 PAEM Öğrenci alımı yapılacağını bildirdi. Alımlar 8. Dönem kapsamında yapılacak.

2024 Yılı PAEM Öğrenci Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Polis Akademisi Başkanlığı PAEM Müdürlüğüne Öğrenci alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar KPSS Puanı ile Lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Bu kapsamda;

  • 270 Erkek,
  • 30 Kadın,

aday olmak üzere toplamda 300 Öğrenci alımı yapılacak.

Kimler Başvuru Yapabilecek!

PAEM Öğrenci alımına başvuru yapacak adaylardan KPSS Şartı ve Eğitim şartları aranacak. Ayrıca Genel olarak ise aşağıdaki şartlar aranacak.

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

- Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

- Hamile olmamak,

- Hakkında Herhangi bir kötü şöhret sahibi olmamak,

- Herhangi bir Suç Hükümlülüğü olmamak,

- Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

- Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

- Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmış olmamak,

- Terör örgütleri ile bu örgütlerin eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,

- Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak,

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması, ilgili mevzuat hükümlerine göre olumlu olmak,

KPSS Şartı Nedir?

Alımlar KPSS Puanı ile yapılacak. 2022 yılında veya 2023 yılında yapılmış olan KPSS'den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 75 puan almış olmak.

Yaş Şartı Nedir?

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 28 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1996 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak), 

Eğitim Şartı Nedir?

Örgün eğitim veren Hukuk Fakültesi, Tüm Mühendislik-Mimarlık Fakülte ve Bölümleri, Biyoloji Bölümü, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü, Ekonomi Bölümü, Fizik Bölümü, İktisat Bölümü, İlahiyat Bölümü, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümü, İstatistik Bölümü, İşletme Bölümü, Kamu Yönetimi Bölümü, Kimya Bölümü, Maliye Bölümü, Matematik Bölümü, Psikoloji Bölümü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Bölümü, Sosyoloji Bölümü, Tarih Bölümü, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezun olmak.

Resmi İlan Kılavuzu Ne Zaman Yayımlanacak?

Söz konusu duyuru 26 Ocak 2024 tarihi ile gelmişti ve duyurunun üzerinden 1 ay geçmesi ile resmi kılavuz yayımlanması. Söz konusu duyurunun Önümüzdeki haftalarda yayımlanarak başvuru ekranının açılması bekleniyor

PAEM 2024 yılı Öğrenci alımı başvurusu sadece Elektronik ortamda alınaraktır.

Başvuru Adresi:  https://ais.pa.edu.tr/

KILAVUZ YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Resmi Duyuru Nedir?