YÖK'ten Üniversiteler Açılacak Mı? Açıklaması Geldi (Bahar Dönemi)

​​​​​​​YÖK bahar döneminde üniversiteler açılacak mı sorusunun yanıtını paylaştı.

YÖK'ten Üniversiteler Açılacak Mı? Açıklaması Geldi (Bahar Dönemi)

Türkiye'nin her şehrinde en az bir tane olmak üzere 100'den fazla üniversite bulunmaktadır. Üniversiteler YÖK tarafından alınan karar doğrultusunda 2020 Mart ayından bu yana uzaktan eğitimlerini sürdürmektedir. Ancak uzaktan eğitim öğrenciler için verimli olmadığı gibi akademisyenler tarafından da zor olduğu belirtilmektedir. YÖK resmi duyurusunda bahar dönemi üniversiteler açılacak mı? sorusunun yanıtını verdi. Peki bahar dönemi üniversiteler açılır mı?

YÖK Açıkladı

YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından yapılan resmi duyuruda "Biz Sağlık Bakanlığının görüşlerini ikinci dönem için ilerleyen süreçte alacağız. Bu görüşe göre üniversitelerimizi yönlendireceğiz." ifadeleri kullanıldı. Yani mesaj üstü kapalı ve net bilgiler içermeyecek şekilde kamuoyuna duyuruldu. Çünkü şu anda içinde bulunulan pandemi sürecinden dolayı kamu kuruluşları Sağlık Bakanlığı onayı olmadan hareket edemiyor.

Aşılar Etkili Olabilir

14 Ocak tarihinden itibaren korona virüs aşıları yapılmaya başlandı. Yarım milyondan fazla kişi aşı oldu ve halen de olmaya devam ediyor. Dakikada bin kişinin aşı olduğu Türkiye'de aşıların işe yaraması ön görülüyor. Eğer aşılar antikor üretiminde işe yararsa öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı 8 ve 12. sınıflar, devamında ise tüm kademeleri ile birlikte YÖK'e bağlı tüm üniversitelerin yüz yüze eğitim faaliyetlerine başlaması bekleniyor. Eğitimin uzaktan yüz yüzeye oranla verimsiz olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 02:19
YORUM EKLE