MEB 520 Engelli Öğretmen Alımı Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 520 engelli öğretmen alımı sonuçları açıklandı. Peki engelli öğretmen alımı sonuçları öğrenme sayfası nedir, sonuçlar nasıl öğrenilir?

MEB 520 Engelli Öğretmen Alımı Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı her sene on binlerce kişilik öğretmen atamaları gerçekleştirmektedir. Atama ilanları Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından hazırlanarak kamuoyuna duyurulmaktadır. Bilindiği üzere engelli adaylar için ayrı atamalar yapılmaktadır ve adaylara direkt olarak tercih imkanı vererek mülakat olmadan atanmaları sağlanmaktadır. Buna göre 520 engelli öğretmen atamasına pek çok sayıda müracaat etmişti ve merak ile beklenen sonuçlar sonunda duyuruldu. 520 engelli öğretmen alımı sonuçları açıklandı.

SORGULAMA SAYFASI NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 520 engelli öğretmen alımı yapıyor. Peki sonuçları adaylar nasıl öğrenebilir? Buna göre engelli öğretmen alımı sonuçlarını öğrenmek isteyen adayların //atama.meb.gov.tr/?islemID=228 linkini kopyalaması ve tarayıcılarının url bölümüne yapıştırması gerekmektedir. Ardından enter tuşuna basacak olan adaylar buradan karşılarına çıkan alana T.C. kimlik numaralarını yazabilir ve sonuçlarını öğrenebilir. Milli Eğitim Bakanlığı sonuç sorgulama sayfasına "Bu sayfada ilan edilen atama / görevlendirme sonucu, kadrolu öğretmenler için kararname / sözleşmeli öğretmenler için görevlendirme onayı düzenlendikten sonra resmi nitelik kazanacaktır." notunu düştü.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 15:28
YORUM EKLE