Devlet Su İşleri 2022 yılı personel alımı yapıyor. DSİ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 70 kişilik boş kadro ile Mühendis alımı yapacak. Başvuruların geçtiğimiz günlerde başlaması ile birlikte artık başvurular sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar ve başvuru sonuçlarını bekleyena daylar hakkında İşin Olsa ekibi olarak detayları aktaracağız.

70 Kamu Personeli Alımı Yapılacak!

Devlet Su İşleri bünyesindeki eksiliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere 2020 yılı KPSS Puanı ile 70 Mühendis Alımı yapılacak. 

Mühendis Alımları 11 farklı alanda olmak üzere, 11 İnşaat Mühendisi, 3 Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendisi, 13 Makina Mühendisi, 7 Meteoroloji Mühendisi, 21 Harita Mühendisi veya Jeodezi ve Fotogranametri Mühendisi veya Geometri Mühendisi, 4 Jeofizik Mühendisi, 4 Ziraat Mühendisi, 4 Jeoloji mühendisi veya Hidrojeoloji Mühendisi, 1 Bilgisayar Mühendisi veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi, 1 Maden Mühendisi,1 Orman Mühendisi alımı yapılacak.

Başvuruların 17 Ocak 2022 tarihi ile başlamasının ardından artık sona eriyor ve en geç 28 Ocak 2022 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilan detayını inceledikten sonra yapabilirler.

Devlet Su İşleri ( DSİ ) 11 Alanda 70 Kamu Personeli Alımı ( Mühendis ) Yapacak

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

DSİ 70 Mühendis alımı başvuruları için KPSS puanı şartı kullanılıyor. Bu yönde değerledirmelerde de Şehir ve Kontenjanına göre KPSS sıralaması kullanılacaktır. KPSS'den en yüksek puan olmak üzere en düşük puana göre yapılacak sıralama ile değerlendirme yapılacak. Kadro sayısının dört katı kadar sınava katılmaya hak kazanacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

70 Kamu Personeli alımı başvuruları 28 Ocak 2022 tarihi ile sona erecek olup başvuru sonuçları en geç 10 gün içerisinde yani 7 Şubat 2022 tarihinde açıklanacak. Başvuru sonuçlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA