İhtiyaç sahiplerine Bin Tl sosyal yardım başvuruları başladı. Başvurular Tc kimlik numarasına göre yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 2. Faz yardım ödemeleri cumartesi günü başladı. Ödemler vatandaşlarına adreslerinde yapılacak. Çok önemli bir gelişme de bu akşam üzeri Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamasının ardından geldi. Buna göre iki etap Bin Tl ödemede herhangi bir başvuru alınmamıştı. Daha fazla kişinin yardım alabilmesi ve daha çok kişiye başvuru yapabilmek için 3. faz ödemeleri de E-Devlet üzerinden T.C. numarasının son hanesine göre yapılacak. Başvuru şartları ne olacak? Nasıl başvuru yapılacak ve ödeme takvimi ne olacak. Tüm detayları aktarıyoruz.

BAKAN SELÇUK'TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA;

AÇSHB Bakan Selçuk açıklamasında 1000 Tl sosyal yardım üçüncü ödemelerinin başlayacağını duyurdu. Buna göre Başvurular E-devlet üzerinden Pandemi sosyal Destek Ön Başvuru adresi üzerinden alınacak.

Pandemi sosyal destek programı kapsamında 1. fazda 2.1 milyon kişiye, 2. faz ödemesinde ise 2.3 milyon kişiye ödeme yapıldı. 3. faz ödemesinde ise başvurular alınmaya başlandı.

E-devlet üzerinden hızlı başvuru ekranından ihtiyaç sahipleri vatandaşlar başvurularını yapabilecekler.

BİN TL YARDIM BAŞVURU TAKVİMİ;

T.C. kimlik numarasına göre son hanesi 0 olanlar pazartesi günü, son hanesi 2 olanların salı günü, 4 olanların çarşamba günü, 6 olanların ise perşembe günü 8 olan vatandaş için cuma günü başvurular yapılacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Vatandaşlar e-devlet şifresi ile https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu adresi züerinden  giriş yapmaları gerekmektedir. E-devlet şifresi olmayan vatandaşların PTT aracılığı ile yeni e-devlet şifresi edinmesi gerekmektedir.

Editör: TE Bilisim