İŞKUR İşe İlk Adım Projesi! Üniversiteli ve İş Verene Destek

Üniversiteli işsizlerde yaşanan artış sonrasında İŞKUR harekete geçti. Yaptığı proje sayesinde üniversiteden mezun olup iş bulamayan gençlerin önü açılıyor. İŞKUR İşe İlk Adım Projesi ve detayları.

İŞKUR İşe İlk Adım Projesi! Üniversiteli ve İş Verene Destek

İŞKUR üniversite mezunu gençlerin istihdam edilebilmesi için harekete geçti. Her sene üniversite mezunu gençlerin işsizliğinin daha fazla gündeme geldiği günümüzde İŞKUR buna son vermek istiyor. Bu nedenle işverenlerle işbirliği içerisine girmeye hazırlanan İŞKUR, işyerine üniversite mezunu olan genç işsizleri alarak istihdam edenlere destek vermeye başladı.

İŞKUR İşe İlk Adım Projesi sayesinde üniversite okuyup 4 yıl boyunca sıralarda dirsek çürüten üniversitelilere iş kapılarının açılmasını sağlıyor. Artık üniversite mezunları daha rahat iş imkanı bulabilecekler.

İŞKUR İşe İlk Adım Projesi ile Üniversiteli ve İşverene Destek

İŞKUR yaptığı proje sayesinde bir yandan üniversiteli gençlerin istihdam edilmesini sağlarken, diğer yandan işverenin sıkıntısını da hafifletmek istiyor. İşverenler tecrübesiz olduğunu düşündüklerinden dolayı yeni mezun gençlere daha az iş imkanı sunuyorlar. Hatta onların iş başvurularını daha geri plana atıyorlar.

İŞKUR İşe İlk Adım Projesi ile Asgari Ücretin Yarısı İŞKUR'dan!

Üniversiteli gençlerin iş başvuruları daha fazla geriye atılmasını onaylamayan İŞKUR yeni projesiyle bu düşüncelerin önüne geçmeyi planlıyor. İşverenler 18 ile 29 yaş aralığındaki üniversite mezunu olan gençleri istihdam ederlerse İŞKUR bu işverenlere destek veriyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 11:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim oflu
İbrahim oflu - 2 yıl Önce

Bizim anamızı siktiker birde utanmadan 29 yaş koymuşlar orospu çocukları 33 yaşındayım