Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Başladı! 75 İtfaiye Eri Alınacak!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesine KPSS 60 Puan ile Ön Lisans Mezunu Memur Alımı yapacak. KPSS, Yaş, Boy ve diğer şartlar nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Başladı! 75 İtfaiye Eri Alınacak!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 75 Memur Alımı için başvuru süreci başladı. Belediye geçtiğimiz günlerde yayımlamış olduğu ilana göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kadın ve Erkek adaylar içerisinden olmak üzere 75 kişilik boş kadro ile İtfaiye Eri alımı yapacak.

Bu yönde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 657 Sayılı Devlet Memurları kanununa tabi olarak ve Belediye İtfaiye eri yönetmeliğine göre KPSS 60 Puan İle Memur Alımı yapacak.

Başvuru Süreci Başladı! Nasıl Başvuru Yapılacak?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 75 kişilik kadro ile memur alımı başvurusu başladı. Adaylar başvurularını 15 - 19 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştireceklerdir. Adaylar başvurularını imzalı Başvuru Formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte, belediyenin sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümünü yapmak üzere Elazığ Yolu Yenişehir Mahallesi Yenişehir/Diyarbakır adresinde bulunan Ali Emiri Toplantı Salonuna (Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasının Arkası) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

BAŞVURU FORMU BURADA

Başvuru İçin İstenen Belgeler Nedir?

Sınava girmek isteyen adaylar, https://www.diyarbakir.bel.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yaparak başvuru formunu imzalamak üzere indirecek ve aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir.

 • Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet belgesinin belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir) (1 adet)
 • 2020 KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı (1 adet)
 • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
 • Askerlikle ilişiği olmadığına dair (erkek adaylar için) beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 • Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir) (1 adet)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi başvuru formuna yapıştırılacak)

Kimler Başvuru Yapablecek?

Belediyenin İtfaiye Eri Alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylardan öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise,

 • 2020 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
 • Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri Kurumumuzca yapılacaktır.)
 • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
 • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 12:40
YORUM EKLE