Belediye'ye İtfaiye Eri Alımı Başvuruları Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Belediye personel alımı başvuruları başladı. KPSS En az 55 puan ile İtfaiye eri alımı yapılacak. Kimler başvuru yapabilir? Nasıl Başvuru yapılır?

Belediye'ye İtfaiye Eri Alımı Başvuruları Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Isparta ilinde bulunan Sütçüler Belediye Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre lisans mezunu itfaiye eri alımı yapılacak. Söz konusu ilan için başvuru süreci bugün itibari ile başladı ve adaylar başvuru yapabilmeleri için belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları şart. Peki adaylardan aranan şartlar nedir? Kimler başvuru yapabilir? işin Olsa ekibi olarak sizlere ilgili ilan hakkında detayları aktaracağız.

BAŞVUR SÜRECİ BUGÜN BAŞLADI!

Sütçüler Belediyesi için itfaiye eri alımı başvuruları 09 Eylül 2019 tarihi itibari ile başladı ve adaylar başvurularını bazı nitelikler doğrultusunda en geç 13 Eylül 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular isten belgeler ile birlikte şahsen Sütçüler Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER NEDİR?

 • İş Talep Formu Kurumumuzdan veya belediyemiz www.sutculer.bel.tr internet adresinden temin edilecektir.
 • Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi,
 • Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)
 • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)
 • KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
 • Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 • 2 Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),
 • En az B sınıfı sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sütçüler Belediyesi İtfaiye eri alım ilanına başvuru yapacak adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Bunun dışında aşağıdaki özel nitelikler aranacaktır.

 • İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS P3 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 • Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
 • İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 22:37
YORUM EKLE