YGS Değerlendirmesi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'ye yurt genelinde 2 milyon 265 bin 902 aday başvuru yaptı ve sınava iki milyondan fazla kişi katıldı. ÖSYM her ne kadar YGS sınavından problemlerin yaşanmaması için çalışmalarına devam ediyor olsa da daha sınav başlamadan sorunlar yaşanmaya başladı.

***

Nedir Bu 09.45 Şartı?

***

Milyonlarca adayın katıldığı YGS sınavına pek çok aday 09.45 zaman koşulu nedeni ile katılamadı. Peki neden? Tabi ki saat koşulundan haberleri olmadığı için. ÖSYM sınava başlayacak adayların konsantresini düşünerek 09.45 zaman  koşulu koymuş durumda ancak insanların bundan henüz haberi dahi yok denilebilir.

Her Okulda Sınav Olmamalı!

***

İki milyon aday sınava katıldığı için adaylar neredeyse Türkiye'de ki tüm okullarda sınava girmektedir. Ancak bu durumun kötü örnekleri var. Pek çok öğrenci lise sıralarından rahatsız ve sıralara öğrencilerin isimlerini kazıdığından dolayı optiği zor işaretlediğini belirtmektedir.

***

Problemler Zordu Gibi

***

ÖSYM'nin hazırlamış olduğu YGS sınavında bu sene problem soruları adayları biraz zorlamış gibi duruyor. Tüm sosyal medya da YGS hakkında yapılan yorumlara bakıldığında neredeyse adayların büyük bir bölümünün problem sorularında oldukça zorlandığını belirtmektedir

***

Fizik  Sanırız Beğenilmiş

***

Fizik sınavı hakkında da elbette kötü yorumlar var ancak pek çok aday ufak bilgiler ile Fizik sorularını kolay bir şekilde yaptığını belirtmektedir.

Adaylar sonuçları Mart ayının sonlarına doğru ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığı ile öğrenebilecek. Bakalım sonuçlar ve sıralamalar nasıl olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İrem gürçay
İrem gürçay - 4 yıl Önce

Harikaa başlayabilir miyim