Okullara İŞKUR TYP İle MEB 13 Bin 238 Personel Alımı Yapıyor

İŞKUR TYP Personel Alımı ilanları yayımlandı. Zafer Bayramı Müjdesi ile MEB 13 Bin 238 Katılımcı Sayısı ile personel alımı yapacak.

Okullara İŞKUR TYP İle MEB 13 Bin 238 Personel Alımı Yapıyor

Binlerce adayın beklediği ilanlar yayımlandı. İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan Toplum Yararı Programları ( TYP ) ilanları ile Milli Eğitim Bakanlığı farklı şehirlerde ve kadrolarda olmak üzere 13 bin 238 Personel Alımı yapacak. Alımlar Okullarda görevlendirilmek üzere farklı İlçelerde yapılacak. Başvurular sadece İŞKUR üzerinden Online olarak yapılacak olup İlanların detaylarını ve şehre göre dağılımları sizlerle paylaşıyoruz.

MEB TYP Personel Alımı Yapılacak Şehirler Hangileri:

  • Antalya - 1650 
  • İstanbul - 5378
  • Bursa - 1720
  • Artvin - 400
  • Sinop - 355 
  • Adana - 2235
  • Kastamonu - 500 
  • Rize - 1000

TYP Personel Alımı Kontenjanları:

İŞKUR üzerinde yayımlanan ilanlara göre TYP personel alımları,Çevre temizliği, MEB çevre düzenlemesi, MEB bakım onarım ve temizlik alanlarında gerçekleştirilecek.

Katılımcılar İçin Aranan Başvuru Şartları Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı Okullara personel alımları için yukarıdaki şehirlerde personel alacak ve kadrolar belirtildi. Bu pozisyonlara başvuru için adaylardan,Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç), Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması şartları aranacak.

Online Başvurular Nasıl Yapılacak!

Toplum Yararı Programları ( TYP ) personel alımı ilanlarına başvurular sadece "https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx " adresi üzerinden yapılacak. Başvuru için adayların İŞKUR Kaydı olmak zorundadır.

Başvuru süreci Bugün başlamış olup en geç 1 Eylül 2021 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir.

MEB Güvenlik Görevlisi Alımları Beleniyor!

Milli Eğitim Bakanlığı temizlik personeli alımları dışında 2021 yılı okullarda görevlendirilmek üzere Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımları da yapacak. Henüz bu yönde TYP ilanları yer almıyor. Ancak kısa sürede bunlarında yayımlanması beklenmektedir.

DİĞER TYP ALIMLARI İŞKUR İLANARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 08:40
YORUM EKLE