ASHB 3 İlde 420 TYP Personel Alımı İlanı Sona Eriyor! Ekim TYP İşçi Alımı

ASHB Ekim ayı TYP personel alımı ilanları yayımlandı. 3 şehirde 420İşçi Alımı ve Personel Alımı yapılacak. Güncel ilan ve kontenjan listesi haberde.

ASHB 3 İlde 420 TYP Personel Alımı İlanı Sona Eriyor! Ekim TYP İşçi Alımı

İŞKUR İşçi Alımı ve Personel Alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Az Önce gelmiş olan ilanlar ile İŞKUR Toplum Yararı Programları kapsamnda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ( ASHB ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere personel alımı ilanları yayımlandı. Şimdiye Kadar İŞKUR TYP üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ilanları yayımlanmıştı. Ekim ayı itibari ile de ASHB ( Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ) ilan yayımladı. Buna göre Yayımlanan ilanların listesini İşin Olsa ekibi olarak sizlere aktaracağız.

Ekim Ayı Güncel TYP Personel Alımı İlanları Yayımlanıyor!

Eylül ayının bitmesi ile birlikte Ekim Ayında yeni ilanlar geldi. Söz konusu yayımlanmış olan TYP Personel Alımı ilanlarına göre Ekim ayı içerisinde binlerce personel alımı yapılacağı öğrenildi. İşin Olsa ekibi olarak her zaman bu sayfada sizlere güncel ilan listesini paylaşacağız.

3 Şehir'de 420 İşçi Alım İlanı Yayımlandı!

TYP kapsamında Salgın Uygulama alanı içni yayımlanmış olan TYP ilanları ile şimdilik 3 şehirde 420 işçi alımı ilanı yaymlandı. Bu yönde alımlar Aile ve Çalışma sosyal hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerine yapılacaktır.

Buna göre gelen bilgiye göre, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleriin Temizlik, Çevre Düzenlemesi ve Bakım Onarım hizmetleri için alım yapılacaktır. TYP Çalışma süresi 4,5 ay olup çalışma günceli Pazartesi Cuma arasındadır.

Alım Yapılacak Şehirler Listesi:

İŞKUR TYP ilanlarına göre 3 farklı şehirde personel alımı yapılacak. Söz konusu alım yapılacak şehirler;

Türkiye Geneli personel Alımı Yapılacak!

  • Uşak,
  • İstanbul,
  • Giresun,

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye geneli tüm şehirlerde personel alımı yapacak. İlgili birimlerinde görevlendirilmek üzere farklı kadrolarda personel alımı faaliyetlerine devam edecektir. Bu yönde 21 Ekim 2022 tarihi ile gelmiş olan ilan listesine göre alım süreci devam ediyor.

Uşak Merkez ASHB - 29 İşçi Alınacak

- İlan Numarası: 308640

- Son Başvuru Tarihi: 25.10.2022

Giresun Merkez ASHB - 27 İşçi Alınacak

- İlan Numarası: 308641

- Son Başvuru Tarihi: 25.10.2022

İstanbul Fatih ASHB - 364 İşçi Alınacak

- İlan Numarası: 308644

- Son Başvuru Tarihi: 25.10.2022

TYP Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Toplum Yararına Programları kapsamında yapılacak personel alımları için başvuru şartları olarak adaylardan,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kuruma kayıtlı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

TYP Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

İŞKUR Toplum Yararı Pr ogramları kapsamında yapılacak personel alımları için başvuru süreci ilanların yayım tarihi ile başladı. TYP personel Alımı için adaylara 4 günlük süre verilmiş olup en geç 4 gün içerisinde başvuruların gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Başvurular sadece aşağıdaki bağlantı üzerinden İŞKUR sistemine giriş yaptıktan sonra İş İlanı numar ası ile başvuru yapılacaktır.

BAŞVURU EKRANI: https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

Aile Bakanlığı 17 - 21 Ekim 2022 Arasında Yeni İlanlar Yayımlanacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında görevlendirmek üzere yeni personel alımları yapılacak. 81 Şehirde bulunan müdürlüklere farklı alanlarda personel alımı yapılacak. Yeni ilanları bekleyiniz.

Bu kapsamda yayımlanacak diğer şehirler için personel alımı ilanlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indiriniz.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2022, 09:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azizcan
Azizcan - 1 yıl Önce

Siz kendi çıkarlarınıza göre değil halkın isteklerine göre memur alımı yapmalısınız seçimler geliyor hepiniz yok olup gidiceksiniz

Mesut
Mesut - 1 yıl Önce

Sadece Muş yok olduğu vakitte torpil çok, zaten fakirin yüzü ne zaman güldüyse artık

Nur
Nur - 1 yıl Önce

Meb lıği 2 dönem temizlik elemanı alımda 45 yas üstü ilkögretim kadınlara da öncelik versin çok maduruz sesimizi lütfen duyrun

Ahmet  balu
Ahmet balu - 1 yıl Önce

Gerçekten 5 yıldır sizin ve 5 tane çocuğum var Sizden ricam bana yardımcı olursanız Allah sizden razı olsun inanmıyorsanız araştırın

Müslüm ışık
Müslüm ışık - 1 yıl Önce

İş başvurusunda bulunmak istiyorum

Cahit aykut
Cahit aykut - 1 yıl Önce

VAllah işe ihtiyaçım var beni iş için alırsanız çok sevinirim

Emine Küçük
Emine Küçük - 1 yıl Önce

İş başvurusunda bulunmak istiyorum

Şeref Şadi Erşan
Şeref Şadi Erşan - 1 yıl Önce

Çok faydalı bir uygulama daha da arttırılması lazım