Günümüzde birçok kişi kurumların sağladığı özel hizmetlerden faydalanmakta olup bu hizmetler arasında internet hizmeti de yer almaktadır. Türk Telekom, uzun yıllardan beri hem telefon hem internet alanında hizmet vermekle birlikte milyonlarca abonesi bulunmaktadır. Abonelerine online hizmetler sunan Türk Telekom sağladığı TTNET internet hizmetinden yararlanan abonelerin borç sorgulama yapmalarına izin vermekte olup aboneler iki şekilde borçlarını sorgulayabilmektedir.

E-devlet Üzerinden TTNET Borcu Sorgulama

Birçok kurumsal ve kamusal işlemin online yapılabildiği e-devlet üzerinden TTNET borcu da sorgulanabilmektedir. Hizmetten yaralanan aboneler https://www.turkiye.gov.tr/ttnet-abonelik-borc-ve-alacak-sorgulama adresi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini girerek açılan ekrandan ilgili aya ait TTNET borçlarını görebilmektedir. Bunun yanı sıra aynı zamanda Türk Telekom’un sabit telefon hattı hizmetinden yararlananlar da bu adresten borçlarını sorgulayabilmektedir.

TTNET Online Hizmetler Üzerinden Sorgulama

TTNET’in abonelerine özel sorgulama sayfası da bulunmakta olup isteyen aboneler bu adresten kendilerinin belirlediği Tek Şifre ile ilgili adresten borçlarını kolaylıkla sorgulayabilmektedir. İlgili sorgulama sayfasına ulaşmak için https://onlineislemmerkezi.ttnet.com.tr/ttnetwsci/login.do adresi ile erişim sağlanabilmektedir. Açılan sayfada aboneler cep telefonu ya da eposta adresleri ile birlikte şifrelerini kullanarak giriş yaparak ilgili aya ait borçlarını sorgulayabilmektedir. Ayrıca Tek Şifre oluşturmayan adaylar da yine ayı sayfadan yeni şifre alabilmekte ve aldıkları bu şifre ile sorgulama yapabilmektedir.

Aynı sayfadan sorgulamanın yanı sıra da ilgili aya ait borcun kredi kartı ile ödemesini yapmak da mümkündür.

Editör: TE Bilisim