Zuckerberg WhatsApp ile Para Transferi Yapılabileceğini Açıkladı!

Facebook'un kurucusu Zuckerberg WhatsApp üzerindeki projesini açıkladı. Buna göre WhatsApp üzerinden para transferi edilebilecek. İşte sosyal medya platformundaki diğer projeler..

Zuckerberg WhatsApp ile Para Transferi Yapılabileceğini Açıkladı!

Sosyal medya devi Facebook'un kurucusu olan Zuckerberg WhatsApp üzerinde yeni güncellemeler üzerine çalıştıklarını ifade etti. Buna göre 2020 yılı içerisinde çok konuşulacak bir özellik üzerinde çalışılıyor. Bu özelliklerden bir tanesi WhatsApp üzerinden para transferi konusunda olacak.

Dünya genelinde 1. milyar kullanıcısı bulunan sosyal medya platformunun Snapchat'te bulunan bazı özelikleri WhatsApp üzerinde de entegre edilmesi planlanıyor. Silinen mesajlar olarak tanıtılan özellik WhatsApp üzerinde de denendiği ifade edildi. Diğer yanandan Android 10 ile birlikte karanlık mod özelliği de gelecek. Bu konuda yeni görseller sosyal medya üzerinde paylaşılmaya devam ediyor. Karanlık mod sayesinde pil tasarrufu hedefleniyor.

FOTOĞRAF GÖNDERMEK KADAR KOLAY PARA TRANSFERİ GELECEK;

Tüm bu güncelleme planlarının yanı sıra açıklanan bir diğer güncelleme ise para transferi konusunda olacak. Zuckerberg yaptığı açıklamalarda WhatsApp'ın nasıl para kazanacağı konusunda kafa yorduklarını ifade etti. Yapılan çalışmalar sonucunda fotoğraf göndermek kadar kolay bir sistem entegre edilerek karşı tarafa para transferi yapılabilecek. Para transferinin yapılmasının yanı sıra alış veriş üzerine bazı vitrinler oluşturulacak ve bu vitrinlerden isteyenler ürün satın alabilecekler.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 13:44
YORUM EKLE