Yerli Otomobil Logosundaki TOGG Nedir? Piyasa Fiyatı Belli Oldu Mu?

Türkiye'nin ürettiği yerli otomobil 27 Aralıkta tanıtıldı. Peki logodaki TOGG nedir, TOGG anlamı nedir, yerli otomobil piyasa fiyatı belli oldu mu?

Yerli Otomobil Logosundaki TOGG Nedir? Piyasa Fiyatı Belli Oldu Mu?

Türkiye'nin yıllardır yerli otomobil üretmesi haberler bekleniyor ve Ar-Ge çalışmaları yapılmaya devam ediyordu. Yerli otomobil ne zaman tanıtılacak derken milli gurur olarak duyurulan yerli otomobilimiz dün akşam saatlerinde kamuoyuna duyuruldu. Çok sayıda basın mensubunun ve yetkililerin katıldığı törende yerli otomobil TOGG için çok detaylı sunum yapıldı ve sunumun tamamlanmasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan elektrikli ve yüzde 100 milli aracı inceleyerek kameralar karşısına geçerek açıklama yaptı. En dikkat çeken hususlardan bir tanesi TOGG logosu oldu. Önceki örnek resimlerde pek çok kişi şekilli bir logo bekliyordu fakat logonun TOGG olduğu görüldü peki bunun anlamı nedir ve aracın piyasa fiyatı nedir?

TOGG NEDİR? TOGG ANLAMI NEDİR?

Yerli otomobilin logosu TOGG olarak öğrenildi. Peki TOGG nedir? Buna göre TOGG'nin açılımı Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak belirtildi. Yerli otomobilin logosu TOGG olarak belirlendi.

TOGG Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Özellikle sosyal medya aracılığı ile yüzde yüz milli ve yerli araç olan TOGG'nin fiyatı merak ediliyor. Piyasa fiyatı net olarak belirlenmedi ancak kimi yorumlarda aracın 100 bin ile 150 bin bantları arasında olacağı, kimi yorumlarda pil fiyatının pahalı olması dolayısı ile 500 bin liraya yakın fiyat ile pazara sunulacağı belirtiliyor. Fakat bu fiyatların tamamen yorum olduğunu ve resmi açıklama olmadığını unutmayın.

Siz yerli arabayı nasıl buldunuz, fiyatı ne kadar olur? Yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin Akdağ
Yasin Akdağ - 2 yıl Önce

Bence kadınlar emekli olmayı hakkettiğini düşünüyorum çünkü 25 yıl evli kalması yeterli diye düşüyorum ve pirim olmasinda zaten çocuk büyütmey le geçiyor hiç atil değil 25 evli kalması yeterli diye düşüyorum

Ali bilgili
Ali bilgili - 2 yıl Önce

3600 gunden den emekli olanlara göre çok adaletli ve iyi bir şey inşAllah olur.buradaki 5400 gün. Böylece boşanmaya azalır. Herkes 25 yıl evli kalsın.

Uğur GÜZELCE
Uğur GÜZELCE - 2 yıl Önce

Olamayanın