WhatsApp'tan 15 Ocak Tarihli Türkiye Duyurusu Yayımlandı

​​​​​​​WhatsApp 15 Ocak tarihli Türkiye'de ki kullanıcıları için yeni bir duyuru daha yayımladı.

WhatsApp'tan 15 Ocak Tarihli Türkiye Duyurusu Yayımlandı

Dünya genelinde 2 milyardan fazla kullanıcı tarafından kullanılan WhatsApp'ın değişikliğe gittiği gizlilik sözleşmesi ülkenin gündeminden düşmemekte olup her geçen gün WhatsApp ülkemizde yüz binlerce kullanıcı kaybetmeye devam etmektedir. Buna göre gizlilik sözleşmesini geri çekmesi hususunda Türkiye, WhatsApp'ı 8 Şubat tarihine kadar uyardı ancak WhatsApp halen geri adım atmıyor. Buna göre WhatsApp'tan 15 Ocak tarihli bir yeni duyuru daha geldi.

WhatsApp Yeni Duyuru (15 Ocak)

15 Ocak tarihli WhatsApp'ın yeni duyurusunda "Gizliliğinizi korumaya kararlıyız. Kişisel sohbetleriniz uçtan uca şifreli oldukları için WhatsApp bunları okuyamaz ve dinleyemez. WhatsApp paylaştığınız konumu göremez ve WhatsApp kişilerinizi Facebook ile paylaşmaz" açıklamaları yapıldı. Buna göre WhatsApp gizlilik sözleşmesini değiştirse dahi hiçbir mesajın okunmayacağı, hiçbir şeyin WhatsApp tarafından görülemeyeceği belirtilmektedir.

Kullanıcılar Tepki Veriyor

WhatsApp gizlilik sözleşmesini bu şekilde duyuruyor. Fakat Türk kullanıcılar hiçbir şey değişmeyecekse neden gizlilik sözleşmesi değişiyor, bu uygulama neden Türkiye hariç diğer Avrupa ülkelerinde uygulanıyor ve gizlilik sözleşmesinde nede genel olarak sohbetler depolanmaz, tarayıcı geçmişleri depolanır, konumlar saklanır, medyalar geçici saklanır gibi bilgilerin yer aldığı maddelerin kabul edilmesini soruyor?

Siz WhatsApp kullanacak mısınız? Yorum gönderebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 02:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Odabaş
Bülent Odabaş - 2 yıl Önce

Whatsap kullanmıyacam

Mehmet Rakip Umay
Mehmet Rakip Umay - 2 yıl Önce

Gizlilik kaldırılırsa kullanmam ve çevremide kullanmaması için ikna etmeye çalışırım

Abdulcebbar koşatepe
Abdulcebbar koşatepe - 2 yıl Önce

Ben whatsabı kullanmak istiyorum