WhatsApp Kaldırılıyor! Desteklemeyecek Telefonlar Listesi Duyuruldu

Popüler iletişim uygulaması olan WhatsApp alınan karar ile Haziran 2017 tarihinde bazı telefon modellerinden kaldırılıyor. WhatsApp desteklemeyen telefon listesi duyuruldu.

WhatsApp Kaldırılıyor! Desteklemeyecek Telefonlar Listesi Duyuruldu
Ülkemiz başta tüm dünya üzerinde ki ülkelerde mesajlaşma ve ücretsiz görüntlü ya da sesli olarak konuşma programı olan WhatsApp'a getirilen güncellemeler ile uygulamayı kullanan kişi sayısı artırılmaya çalışılmaktadır. WhatsApp'a gelen güncellemeler bilindiği üzere telefonların özellikleri dikkata alınarak getirilmektedir.

Şu anda WhatsApp eski ve yeni olmak üzere pek çok telefon tarafından desteklendiği için uygulamaya daha ileri bir güncelleme getirilememektedir. Bu sebepten dolayı WhatsApp yöneticileri Haziran 2017 tarihinden itibaren bazı telefonlardan WhatsApp'ı tamamen kaldıracak. WhatsApp desteklemeyecek desteklemeyen telefon listesi duyuruldu.

WhatsApp Desteklemeyen Telefonlar Listesi

Windows İşletim Sistemi

BlackBery OS, 
BlazkBery 10, 
Nokia S40

Android İşletim Sistemi

Android 2.1 ve 2,2 ve daha gerisi işletim sistemine sahip tüm telefonlar.

iOS İşletim Sistemi

iPohone 3GS
iOS 6 ve altı tüm işletim sistemleri

Yukarıda işletim sistemlerine göre WhatsApp'ın desteklemeyeceği telefonların listeleri ve işletim sistemleri hakkında bilgiler verilmiştir. iPhone kullanıcıları cihazlarını iOS 6.0'ın üzerinde yapması, Android kullanıcılarının işletim sistemlerini 2.2 ve daha üzeri yapması gerekmekte olup yine yukarıda belirtilmiş olan Windows İşletim Sistemine sahip telefonlardan da WhatsApp kaldırılıyor.

WhatsApp'a yeni gelecek olan güncellemelerin kaliteli telefonlarda çalışabileceğinden dolayı şirket WhatsApp'ı Haziran 2017 tarihi itibari ile bazı telefonlardan kaldıracaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE