WhatsApp'ı Desteklemeyecek Telefonlar Listesi Duyuruldu! WhatsApp Desteklemeyen Cihazlar

Yeni güncellemeler ile popüler uygulama WhatsApp'ı desteklemeyecek olan telefonların listesi duyuruldu. Bu telefonlar sizde de varsa artık WhatsApp'ı desteklemeyecektir.

WhatsApp'ı Desteklemeyecek Telefonlar Listesi Duyuruldu! WhatsApp Desteklemeyen Cihazlar

Dünya geneli bir milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp'ta her gün milyonlarca kişi bir birine görüntüler, yazılar, sesli mesajlar yolladığı gibi yine görüntülü ve görüntüsüz çağrılarda yapılmaktadır. WhatsApp tarfından alınan karar ile uygulamanın daha iyi hale getirilmesi için büyük güncellemelerin yapılacağı ve bazı telefonların artık WhatsApp'ı desteklemeyeceği duyurulmuştu.

İlk gelen büyük güncellemeler sonucu pek çok tuşlu telefonda bulunan WhatsApp artık kullanılmaz hale geldi. Yani televizyonlarda uygun fiyata satılan WhatsApp'ı destekleyen telefonlar artık desteklemez oldu. Şimdi yeni yapılan duyuru ile WhatsApp'ı desteklemeyecek olan telefonların listesi artırılıyor. Eğer sizinde elinizde bu telefonlardan varsa artık WhatsApp'ı kullanamayacaksınız.

WHATSAPP DESTEKLEMEYECEK TELEFONLAR

WhatsApp cephesinden resmi olarak hangi telefonun desteklenip desteklenmeyeceği duyurulmadı. Bunun yerine işletim sistemi paylaşıldı. Öyle ki iPhone kullanıcıları için iOS 7 ve üzeri, Android kullanıcılar için Android 4.0 ve üzeri, Windows telefon kullanalar için ise Windows Phone 8.1 ve üzeri cihazların WhatsApp'ı destekleyeceği belirtildi.

Eğer sizin telefonlarınızın işletim sistemi bu belirtilen işletim sistemlerini karşılamıyorsa yakın zamanda cihazınız WhatsApp'ı desteklemeyevektir. Yine Nokia S40 cihazı olanların ise 31 Aralık 2018 tarihine kadar WhatsApp'ı kullanabilecekleri ancak bu tarihten sonra cihazlarının WhatsApp'ı desteklemeyeceği açıklandı.

YORUM EKLE