Twitter, Youtube ve Facebook Kapandı!

En çok kullanılan sosyal medya siteleri olan Twitter, Youtube ve Facebook'a dünden beri erişim yok. Ne zaman açılacağı konusunda henüz açıklama yapılmadı.

Twitter, Youtube ve Facebook Kapandı!
Dün akşam saatlerinde Atatürk Havalimanında yapılan bombalı saldırı sonucunda 40'a yakın kişi hayatını kaybetti ve yüzlerce yaralı var. Patlamanın yaşanması ile sosyal medyada saldırıya ilişkin açıklamalar yapıldığı gibi ihlallere uymayan kişiler bombanın patlatıldığı yerden fotoğrafları anlık olarak hesaplarına koydu. Bu tür durumlarda herkesin etkilenmemesi ve gereksiz yorumların yapılmaması için Bilgi ve İletişim Kurumu Teknolojileri sosyal medya sitelerini yavaşlatmak da ya da kapatmaktadır.

Twitter bu tür patlamaların ardından mahkeme kararlarıan uymadığı için genel olarak direkt kapatılmak da ve olayların geçmesi ile tekrar açılmaktadır. Dün yaşanılan saldırı ile Twitter'a erişim yasağı geldi ve şuanda hala açılmıyor.

YouTube Yavaşladı

Bombalı saldırının ardından YouTube'da yapılan canlı yayınların önüne geçmek ve olumsuz yorumların oluşmamasını sağlamak için bu sosyal medya kanalıda engellenmiş durumda.

Tabi Facebook'un da kapanmaması içten bile değil. Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya olan Facebook'a dün akşam saatlerinde beri erişim yok. Şuanda dahi hala yavaş açılıyor. Yasal olmayan yöntemler ile DNS adresini değiştirip konu hakkında fotoğraf ve video paylaşan kişiler Facebook tarafından mahkeme kararı ile engelleniyor. Öte yandan Bilgi ve İletişim Tekknolojileri Kurumu söz konusu ihlallere uymayanlar hakkında yasal süreç başlatacağını duyurdu

YORUM EKLE