TOGG Yerli Otomobil Ön Siparişi Açıklaması Yaptı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından yerli otomobil için ön sipariş hakkında açıklama yapıldı.

TOGG Yerli Otomobil Ön Siparişi Açıklaması Yaptı

2020 yılına girmeden geçtiğimiz Aralık ayının son haftasında yerli otomobil hakkında tanıtım yapıldı. İlgili tanıtım hem Türkiye medyasında hemde dünya medyasında geniş yankı buldu ve Alman devi Volkswagen dahi 2025 yılına kadar üreteceği bir milyon elektrikli araç projesini 2023 yılına indirdiğini duyurdu.

Buna göre yerli otomobil tanıtımı yapıldıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisi için ön sipariş verdiğini duyurmuştu. Geçtiğimiz gün yerli otomobilin ön sipariş fiyatları kamuoyuna duyuruldu ve hem Türk vatandaşlarından hemde yabancı vatandaşlardan sosyal medya üzerinden yerli otomobile destek verilerek binlerce ön sipariş talebi yapıldı. İlgilinin artmasından sonra Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından resmi bir açıklama yapıldı.

ÖN SİPARİŞLER İÇİN RESMİ AÇIKLAMAYI BEKLEYİN

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından resmi Twitter hesabı aracılığı ile ön siparişlerin alınması için yapılacak olan resmi açıklamanın beklenmesi gerektiğinin altı çizildi. Buna göre bir çok forum üzerinden ya da haberler üzerinden ön siparişlerin başladığı, ücretlerin nereye yatırıldığına dair içerikler bulunuyor ancak henüz böyle bir gelişme olmamak ile birlikte ön siparişlerin alınmasının başlangıcı için Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından kamuoyuna resmi duyurunun yapılması bekleniyor. İlgili Tweet'i hemen aşağı bölüme ekliyoruz.

YORUM EKLE