TOGG Yerli Otomobil Nerede Üretilecek? Belediye Meclisi Oylama Yaptı

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG nerede üretilecek? Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından konu hakkında oylama yapıldı, bölge sanayi alanı ilan edildi.

TOGG Yerli Otomobil Nerede Üretilecek? Belediye Meclisi Oylama Yaptı

Türkiye'nin uzun bir süredir yerli ve milli aracını çıkarması bekleniyordu ve geçtiğimiz aylarda yapılan lansman neticesinde yerli ve milli otomobil TOGG duyuruldu. Tanıtımdan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan araç hakkında bilgiler ve detaylar aktararak, sürüç testi de yaptı. Peki yerli otomobil TOGG nerede üretilecek, TOGG üretim fabrikası hangi şehre kurulacak? Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi ilgili konu için oylama yaparak kararını verdi.

Sanayi Bölgesi İlan Edildi

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi ilgili konu hakkında toplanma kararı aldı ve oylamalar gerçekleştirdi. Buna göre Bursa ilinin Gemlik ilçesi sanayi bölgesi ilan edildi. Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi tarfından da ilgili bölgeye karar verilmesi ve sanayi bölgesi ilan edilmesinden sonra yerli ve milli araç TOGG'nin Bursa, Gemlik'te üretileceği resmiyet kazanmış oldu.

Gemlik’te askeri alan olan 4 milyon metrekarelik alanın 1 milyon metrekaresinin yerli otomobile ayrılacağı daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuştu.

Yatırımlar Yapılacak

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisinin ilgili konuya onay vermesinin ardından bölgeye büyük yatırımların yapılması bekleniyor. Bu yatırımların özellikle konut ve alışveriş üzerine olması düşünülmekte olup TOGG yerli araç üretimi tesisi, fabrikasında çalışan işçiler içinde sosyal olanakların sağlanması amaçlanacaktır. Gemlik bölgesinin yakın zamanda özellikle sanayi alanında Türkiye'nin en önde gelen bölgelerinden bir tanesi olması beklenmekte olup kargo firmaları, ulaşım firmaları, market firmaları, akaryakıt firmalarıu vb. gibi bir çok alanda hizmet sağlayan kuruluşun askeri bölgede kurulacak fabrikanın yakınlarından dükkan kiraladığı, satın aldığı ön görülmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 18:25
YORUM EKLE