Telefonlarda  4.5G yerine LTE yazısı neden görüyor

LTE nedir? (4.5G'ye geçen telefonların ekranında neden LTE yazıyor? Telefonlarda  4.5G yerine LTE yazısı neden görüyor. İşte detaylar.

Telefonlarda  4.5G yerine LTE yazısı neden görüyor
LTE nedir? 4.5G'ye geçen telefonların ekranında neden LTE yazıyor? Telefonlarda  4.5G yerine LTE yazısı neden görüyor. İşte detaylar.4.5G bugün Türkiye'de kullanıma girdi. Mobil internet hızını gözle görülür bir biçimde hızlandıran yeni teknolojiye geçenler akıllı telefon ekranlarında 4.5G yazısı yerine LTE yazısını gördü.

LTE İLE 4.5G ARASINDA NE FARK VAR?

LTE (Long Term Evolution) ağ teknolojilerine dayalı yüksek hızlı kablosuz veri aktarıma verilen addır.

4.5G hızının bir başka adı olan LTE'yi yüksek hızlı mobil internete veriln ad olarak da tanımlamak mümkün.

LTE 2G ya da 3G gibi bağlantıların aksine, tamamen IP bazlıdır.
Evlerimizde kullandığımız kablosuz internet yani IP tabanlı bağlantının yapabildiği her şeyi yapabilen LTE, 3G'ye oranla yaklaşık 10 kat internet hızı sağlar.

4.5G'YE GEÇMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER 

2G'den 3G'ye geçişte çok yüksek oranda veri kullanımı olacağı için onay şartı aranıyor. Başka bir deyişle 4.5G'ye geçmek için öncelikle operatörünüze onay vermeniz gerekiyor.

4.5G'ye geçmek için operatörünüze onay verdikten sonra eğer akıllı telefonunuz ve SIM kartınız 4.5G ile uyumluysa izlemeniz gereken adımlar oldukça basit. Bu koşullar altında yapmanız gereken tek şey akıllı telefonunuzun "ayarlar" kısmından 4.5G'yi işaretlemek.
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2016, 16:12

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE