Süper ay ve ay tutulması Eylül ayında aynı zamanda

O tarihi kaçırırsanız 2033'ü beklemeniz gerekecek.Nadir görülen süper ay ve ay tutulması Eylül ayında aynı zamanda gerçekleşecek!

Süper ay ve ay tutulması Eylül ayında aynı zamanda

O tarihi kaçırırsanız  2033'ü beklemeniz gerekecek.Nadir görülen süper ay ve ay tutulması Eylül ayında aynı zamanda gerçekleşecek!

 

Huffington Post'ta yer alan habere göre dünyanın birçok yerinden görülebilecek süper ay ve ay tutulması 27 Eylül 2015'te Kuzey ve Güney Amerika'da, 28 Eylül sabahı ise Avrupa, Afrika ve Orta Asya'nın belli bölgelerinden izlenebilecek.

 

Süper ay ve ay tutulması en son 1982'de aynı zamanda gözlemlenmişti. Eylül ayından sonra ise bir daha 2033'e kadar böyle bir gökyüzü olayına şahit olmamız mümkün olmayacak.

 

28 Eylül sadece süper ay ve ay tutulmasının birlikte gözlemlendiği bir gün olmayacak. Aynı zamanda sonbahar ekinoksuna en yakın Dolunaya şahit olacağız.

 

SÜPER AY NEDİR?

Dolunay'ın normalden yüzde 30 daha parlak ve yüzde 14 daha büyük göründüğü Süper Ay, dünyanın yörüngesine en yakın olduğu zaman gerçekleşiyor.

Milliyet

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE