Milyonlarca Vatandaşa Müjdeli Haber: 1 Ocak 2019 İtibariyle Hayata Geçiyor

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren Adil Kullanım Kotası (AKK) konusunda müjdeli haber geldi. 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren AKK kaldırılıyor. İşte milyonları sevindiren haberin detayları...

Milyonlarca Vatandaşa Müjdeli Haber: 1 Ocak 2019 İtibariyle Hayata Geçiyor

İnternet kullanımının artmasıyla beraber, özellikle sosyal medya platformlarının etkisiyle ciddi bir kota problemi yaşar olduk. Öyle ki şuanda internet sağlayacılarının neredeyse tamamında kota uygulaması yapılıyor. Bazı sağlayıcılar tarafından kotasız internet özgürlüğüne çoktan geçilmiş olsa da 01 Ocak 2019 tarihinden itibaren herkes Adil Kullanım Kotası (AKK) bulunmayan internete kavuşacak. Uzunca sürelerdir BTK tarafından çalışmalarının yapıldığı bilinen ve 2019 yılı işaret edilen düzenlemeyle alakalı son süreçler tamamlandı. Bu çalışmalarla beraber artık milyonlarca internet kullanıcısı, internete kota derdi olmadan erişim sağlayabilecek.

Tüm sağlayıcılarda vardı

İnternete erişimde uygulanan kota uzunca sürelerdir neredeyse tüm sağlayıcılar tarafından uygulanıyordu. Bu kota sisteminde vatandaş kendisine verilen GB kullanım limiti kadarını kullanıyor, eğer limiti aşarsa ya interneti kesiliyor ya da faturasında ciddi bir ödemeyle karşı karşıya kalıyordu. Bu durumun önüne geçmek amacıyla bazı firmalar tarafından da sadece hızı düşürülen kotalar uygulanıyordu. Özellikle genç neslin yakından takip ettiği düzenlemeye yönelik süreç nihayet tamamlandı .Bakan tarafından da müjdelenen AKK uygulamasına yönelik süreç yaklaştı. 01 Ocak 2019 tarihinden itibaren bütün internet servis sağlayıcılarında internet kullanımı kotasız olarak uygulanacak. Böylelikle internetin ve internet kullanımının büyük önem arz ettiği günümüz koşullarında önemli bir adım atılmış olunacak. İnternet kullanımının sınırlandırılmasında en çok şikayeti yapan gençler de rahatlamış, bu problemden kurtulmuş olacaklar. Düzenleme resmi olarak 01 Ocak 2019 itibariyle hayata geçirilecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 21:43

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yurizan
Yurizan - 2 yıl Önce

Belke beni birazzers