Milyonlarca iPhone Kullanıcısının Beklediği Whatsapp Haberi Geldi! Whatsapp Business Kullanıma Sunuluyor

Apple iOS işletim sistemini kullanan cihazlar Whatsapp Buiness kullanma imkanına sahip oldular. Milyonlarca kişinin beklediği Whatsapp Business, iOS için Türkiye' de ne zaman kullanıma sunulacak? İşte detaylar...

Milyonlarca iPhone Kullanıcısının Beklediği Whatsapp Haberi Geldi! Whatsapp Business Kullanıma Sunuluyor

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp' ın işletmeler için olan versiyonu Whatsapp Business, yalnızca Android cihazlarda kullanılabiliyordu. Uzunca sürelerdir sadece Android platformunda kullanıma sunulan Whatsapp Business' ın ne zaman iOS platformuna geleceği merak ediliyor, çok sayıda kişi tarafından sosyal medya platformlarında bu yavaşlığa tepki gösteriliyordu. Nihayet beklenen açıklama geldi ve Whatsapp Business' ın iOS platformunda da kullanıma sunulduğu aktarıldı.

DİĞER ÜLKELERDE KULLANIMA SUNULDU

İşletmeler için önemli avantajlar sunan Whatsapp Business, iOS platformunda Türkiye ve birkaç ülke dışında daha kullanıma sunulmuş durumda. İşletmelerin müşteriyle olan iletişimlerini kolaylaştırmak, otomatik mesajlar, yanıtlama imkanları ve işletme bilgilerinin ulaştırılabilmesi gibi faydalarıyla ön plana çıkan Whatsapp Business' ın Türkiye' de ne zaman kullanıma sunulacağı merak ediliyor.

Whatsapp Business iOS Türkiye' ye Ne Zaman Gelecek?

Çok sayıda kişinin merak ettiği bu soruya yönelik net bir açıklama yapılmadı. Whatsapp ekibi, uygulamanın tüm Dünya ülkelerinde sırayla kullanıma sunulduğunu, tüm ülkelerde bir kaç hafta içerisinde Apple Store üzerinden erişim sağlanabilir olacağını ifade etti. Ülkemizde de önümüzdeki haftadan itibaren iOS platformunun beklenen uygulaması Whatsapp Business' ın kullanıma sunulması bekleniyor.

Whatsapp Business iOS Farklı Özellikler Sunacak Mı?

Whatsapp Business iOS platformuna özel farklı yenilikler sunmayacak. Android versiyonda mevcut bulunan özelliklerin birebir olarak iOS versiyonda da yer alması bekleniyor. Ancak yakın zaman içerisinde Whatsapp' a geleceği düşünülen karanlık mod uygulamasının; Whatsapp Business içerisine de dahil edilebileceği söyleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 22:29
YORUM EKLE