Konferans Görüşmesi Facebook Messenger İle nasıl yapılır?

Facebook Messenger'dan yeni hamle! Konferans Görüşmesi nasıl yapılır? Facebook Messenger'ın yeni uygulaması olan Konferans Görüşmesi için bilinmeyenleri haberimizde paylaşıyoruz.

Konferans Görüşmesi Facebook Messenger İle nasıl yapılır?
Facebook Messenger'dan yeni hamle! Konferans Görüşmesi nasıl yapılır? Facebook Messenger'ın yeni uygulaması olan Konferans Görüşmesi için bilinmeyenleri haberimizde paylaşıyoruz.1 numaralı sosyal medya platformu olma özelliğini sürdüren Facebook kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Facebook kullanıcılarına son olarak Messenger uygulaması aracılığı ile konferans görüşmesi özelliğini sunuyor. Kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen bu gelişme ve Facebook Messenger konferans görüşmesinin ayrıntıları haberimizde yer alıyor...

FACEOOK MESSENGER KONFERANS GÖRÜŞMESİ

Facebook Messenger departmanından David Marcus’un paylaştığı bir görsel, servisin yeni özelliğini ortaya çıkardı. İlgili görseli aşağıda bulabilirsiniz. Bundan böyle Facebook Messenger üzerinden konferans görüşmeleri yapılabilecek. Grup konuşmaları zaten uzun süredir yazılı olarak yapılabiliyordu ancak artık sesli olarak konferans görüşmelerinin önü açılıyor.
 
İlgili özellik hem iOS hem de Android platformlarına geliyor. Böylelikle Facebook Messenger VoIP görüşmelerinin yapıldığı bir platforma dönüşmüş olacak. Aynı anda 50 kişi görüşmelere katılabilecek.
 
Skype ve Hangouts gibi önemli alternatiflere yeni bir rakip olarak karşımıza çıkacak olan Facebook Messenger, sahip olduğu 800 milyondan fazla aktif kullanıcıyla rakiplerine oranla önemli bir avantaja sahip. Bakalım söz konusu özellik beklenildiği popülerliğe ulaşabilecek mi?
 

 
 
FACEBOOK MESSENGER NEDİR?
 
Facebook Messenger, bir diğer adıyla Messenger yazılı, sesli ve görüntülü haberleşme sağlayabilen bir anlık mesajlaşma servisi ve yazılım uygulamasıdır. Facebook'un web-tabanlı sohbet özelliği ile entegredir ve açık bir protokol olan MQTT protokolü üzerine inşa edilmiştir. Messenger, Facebook kullanıcılarının kendi çevreleri ile hem ana web sayfası hem de mobil uygulamaları üzerinden sohbet edebilmesine olanak sağlar.
 
Mart 2015'te, uygulamayı kullanan kullanıcı sayısının 600 milyona ulaştığı Facebook tarafından açıklanmıştır.
 
Mobil için Messenger
 
Mobil için Messenger, 9 Ağustos 2011 tarihinde iOS ve Android için yayınlandı, ardından Ekim 11 güncellemesi ile birlikte uygulama BlackBerry işletim sisteminde çalışacak şekilde güncellendi.
 
Aralık 2012'de, Avustralya, Güney Asya, Endonezya, Günay Afrika ve Venezuella gibi bazı bölgelerde Android uygulamasının çalışabilmesi için Facebook hesabı olması ihtiyacı ortadan kaldırıldı ve Messenger bu bölgelerde sadece bir kullanıcı adı ve telefon numarası ile kullanılabilme yeteneği kazandı. Bu değişikliklerin amacı, Facebook Messenger'a kendi segmentinde bulunan WhatsApp gibi alternatif mesajlaşma uygulamalarle rekabet edebilme yeteneği kazandırmaktı. Art arda gelen güncellemelerle Facebook Messanger, Android üzerinde çalışan herhangi bir text mesajlaşma uygulamasına ikame ürün olabilme yeteneği kazandırdı.
5 Mart 2014'te, Facebook Messenger'in Windows Phone 8 versiyonu yayınlandı. Bu versiyon, iOS ve Android versiyonlarına benziyordu fakat sohbet kafaları (chat heads) ve sesli mesajlaşma özelliği mevcut değildi.
 
Nisan 2014'te, Facebook, ana uygulamadan mesajlaşma özelliğinin çıkartıldığını ve birbirleriyle haberleşmek isteyen kullanıcıların Messenger isimli uygulamayı indirmeleri gerektiğini duyurdu.
3 Temmuz 2014'te iPad için bir native Facebook Messenger uygulaması yayınlandı. Bu versiyon genişletilmiş bir iPhone uygulaması değildi, özellikle iPad için tasarlanmıştı. iPad versiyonunda ortaya çıkan çoklu-pencere arayüzü, birden fazla sohbet seansını aynı anda yürütmeye olanak sağlıyordu.
 
17 Mart 2015'ye, Facebook arkadaşlarınıza para gönderebildiğiniz bir özellik ekledi. Bu özellik şu anda sadece ABD'de kullanılabilmektedir.
27 Nisan 2015'te, Facebook canlı video haberleşmesi özelliğini tanıttı. Bu özellik ilk olarak Belçika, Kanada, Hırvatistan, Danimarka, Fransa, Yunanistan, İrlanda, Laos, Litvanya, Meksika, Nijerya, Norveç, Umman, Pollanda, Birleşik Krallık, Amerika ve Uruguay'da kullanılmaya başlandı.
Masaüstü için Messenger
Windows Masaüstü için Messenger
5 Mart 2012'de, Windows Masaüstü için Messenger, Windows 7 kullanıcıları için resmi olarak yayınlandı.
 
21 Kasım 2011'de yazılım test süreci kısıtlı sayıda kullanıcı için başladı. Ancak beta-sürüm yazılımın download bağlantı bir şekilde sızdı ve Israilli blog sitesi TechIT taradından halka açıklandı. Aynı gün, Facebook linkin, Facebook Yardım Merkezi üzerinden paylaşıldığını duyurdu.
 
Firefox için Messenger
 
Ayrıca Facebook Firefox için Facebook Messenger adını verdiği bir Firefox eklentisi de piyasaya sürdü.
 
26 Şubat 2014'te, Facebook Windows ve Firefox için Messenger uygulamalarını 3 Mart 2014'te sonlandıracağını açıkladı.
 
Web için Messenger
8 Nisan 2015'te, Facebook, kullanıcıların facebook.com'a ihtiyaç duymadan web arayüzü üzerinden sohbet edebilmelerine olarak sağlayan messenger.com'u resmi olarak piyasaya sürdü.
 
Özellikler
 
Text Mesajlaşma
Etiket(Sticker) yollama
Ses kaydı yollama
Fotoğraf ve Video yollama
Canlı sesli görüşme
Canlı görüntülü görüşme
Sohbet grubu kurma

YORUM EKLE