iPhone X Teknik Özellikleri Donanım Detayları ve Satış Fiyatı Belli Oldu!

Apple firması kullanıcılarını şaşırtarak iPhone X modelini piyasaya çıkarttı. iPhone X teknik özellikler, donanım detayları ve Türkiye satış fiyatları sonunda belli oldu.

iPhone X Teknik Özellikleri Donanım Detayları ve Satış Fiyatı Belli Oldu!

Apple firması 10. senesine özel olarak iPhone 8 modelini harika özellikler ile piyasaya çıkartacak denilirken herkes iPhone X modeli adında yeni bir telefonun piyasaya çıkması ile adeta şaşırdı. Buna göre Apple 10. senesine özel romen rakamı ile 10 anlamına gelen iPhone X modelini üretti. iPhone X teknik özellikleri, donanım detayları ve Türkiye satış fiyatı belli oldu.

İPHONE X TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Apple akşam saatlerinde iPhone X modelinin lansman tanıtımını yaptı. Buna göre iPhone X teknik özellikleri, donanım detayları ve Türkiye satış fiyatı belli oldu.

 • 64 GB ve 256 GB depolama hafızası
 • 5,8 inç ekran büyüklüğü
 • A11 biyonik işlemci
 • 3 GB RAM bellek
 • Face ID özelliği
 • 12 MP arka kamera çözünürlüğü (iki adet)
 • 7 MP ön kamera çözünürlüğü (bir adet)
 • Kablosuz şarj özelliği
 • Bluetooth 5.0 özelliği
 • 3.000 mah batarya (net değil)
 • iPhone 64 GB 999 Dolar fiyata satılacaktır.

Apple firması 10. senesine özel olarak iPhone X modelini tanıttı. Buna göre lansmanda yapılan tanıtım ile İşin Olsa ekibi olarak belirlenmiş teknik özellikleriin sizler için bir araya getirdik. Yukarıda şimdilik öğrenmiş olunan iPhone X teknik özellikleri, iPhone X donanım özellik detayları ve iPhone X satış fiyatı belirtilmiştir. iPhone X modeli büyük bir ekran ile ve 3 GB RAM'a sahip şekilde piyasaya çıkacak. Yani diğer telefonlara göre %30 - %40 civarı daha iyi bir performans sizleri bekliyor denilebilir.

1. GÜNCELLEME

iPhone X modelinin piyasaya uzay girisi ve gümüş renkleri ile piyasaya çıkacağı öğrenildi. Yani diğer eski modellerde olduğu gibi telefon gold, siyah, beyaz vb. gibi renklerde piyasaya çıkmayacak.

2. GÜNCELLEME

iPhone X modelinde eski modellerde kullanılan A 10 işlemcisi kullanılmayacak ve A 10 işlemcisinin daha üst modeli olan hatta yüz tanıma işlemi algoritma özelliğine sahip A 11 işlemcisi ile gelecek. A11 işlemcisinde 2'si yavaş ve 4'ü hızlı çalışmakta olan 6 çekirdek bulunmaktadır.

İPHONE 8 TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE DETAYLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

TÜM TEKNOLOJİ HABERLERİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 23:41

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE