iPhone 8 Teknik Özellikleri Donanım Detayları ve Satış Fiyatı Belli Oldu!

Apple tarafından merakla beklenen iPhone 8 tanıtım etkinliği yapıldı. Teknik özellikleri, donanım detayları ve iPhone 8 satış fiyatı belli oldu.

iPhone 8 Teknik Özellikleri Donanım Detayları ve Satış Fiyatı Belli Oldu!

Apple tarafından 10. senesine özel olaark geliştirilen iPhone 8 modeli bugün akşam saatlerinde yapılan lansman aracılığı ile tanıtıldı. Buna göre merak ile beklenne iPhone 8 modelinin teknik özellikleri, donanım detayları ve satış fiyatı belli oldu. Peki iPhone 8 kullanıcılara ne gibi özellikler vaat ediyor ve detaylar nelerdir.

İPHONE 8 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Lansman aracılığı ile tanıtılan teknik özellikleri sizler için derlemeye çalıştık. Buna göre iPhone 8 modelinde aşağıda bulunan özellikler yer alacak.

  • 32 GB - 64 GB - 128 GB ve 256 depolama hafızası
  • 12 MP arka kamera çözünürlüğü
  • 7 MP ön kamera çözünürlüğü
  • 2 GB RAM bellek
  • 4,7 inç ekran boyutu
  • 4K video çekim özeliği
  • 3.000 mah civarı batarya (henüz net değil)
  • Cihazın Satış Fiyatı 699 Dolar olarak belirlenmiştir.

Yukarıda İşin Olsa ekibi tarafından oluşturulan iPhone 8 teknik özelliklerini görebilirsiniz. Net olarak tüm detayları açıklandı ve sizlere derlediğimiz özellikleri sunuyoruz. Buna göre iPhone 8 modelinde kablosuz şarj etme özelliği olacak. 

15 Eylül 2017 tarihine kadar Amerika Birleşik Devletlerinde cihaz ön siparişe alınacak ve telefon 22 Eylül'de pazara sunulacak. Türkiye satış fiyatı net değil ancak 3.000 TL civarı olabilir. Donanım bakımından iPhone 8 diğer modellerden en az %25 daha iyi bir performansa sahip olacak yani kasma veya donma gibi hiçbir problem yaşamayacaksınız. iPhone 8 teknik özellikleri, iPhone 8 donanım özelliklerinin yenisi eklendikçe sizlere bilgi vereceğiz.

1. GÜNCELLEME

iPhone 8 telefonunun 32 GB, 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere dört farklı depolama hafızası ile piyasaya çıkacağı belirtildi. Depolama hafızasına göre satış fiyatları da değişiklik göstermektedir.

2. GÜNCELLEME

iPhone 8 modelinin depolama hafızalarına göre satış fiyatları belli oldu. Buna göre iPhone 8 telefonunun 32 GB modeli 3300 TL, 64 GB modeli 3700-3900 TL, 128 GB modeli 4300-4500 256 GB modeli 4900-5000 TL fiyatı ile Türkiye'de satışa sunulacaktır.

3. GÜNCELLEME

iPhone modellerinde normalde A10 işlemcisi kullanılırken yeni iPhone 8 modelinde bir üst işlemci olan A11 işlemcisi kullanılacaktır.

4. GÜNCELLEME

iPhone 8 modelinin gövdesi diğer modeller gibi aleminyum olmayacak ve kablosuz şarj özelliği bulunduğu içni cihazın gövdesi cam olarak yapıldı. Tabi çok kolay kırılabilen bir cam değil yani sağlam, kuvvetli bir camdır. Apple'in iPhone 8 modeli için ekran konusunda da büyük yenilikler yaptığı öğrenildi. Buna göre ekranda ki renkler en ince ayrıntısına kadar fark edilebilecek. iPhone modellerinde bilindiği üzere Bluetooth özelliği genel olarak bulunmamaktaydı ancak iPhone 8 modelinde Bluetooth özelliği bulunacaktır.

İPHONE X TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE DETAYLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

TÜM TEKNOLOJİ HABERLERİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 23:44

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE